fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Низка видатних творів музики, кіно і літератури у США стала суспільним надбанням: що це означає

З 1 січня 2022 року у США минув термін охорони виняткових авторських прав на десятки відомих літературних творів, кінострічок та аудіозаписів. Вони стали громадським надбанням.
Видання  ABC News пише, що до таких творів належать популярна дитячої повісті Алана Мілна про Вінні-Пуха й поетичних збірок “Втомлений блюз” Ленгстона Г’юза та “Досить мотузки” Дороті Паркер.

Крім того, чорно-білі фільми “Боротьба Батлера” режисера Бастера Кітона, “Спокусниця” з Гретою Гарбо у головній ролі, “Син шейха” з Рудольфом Валентино та “З волі небес” із Гарольдом Ллойдом також стали суспільним надбанням.
Експерти з авторських прав із Дюкського університету підрахували, що приблизно 400 тисяч аудіозаписів, створених до 1923 року, стануть доступними для загального користування. Зокрема, це музика Етель Вотерс, Мемі Сміт, Енріко Карузо та Фанні Брайс.
Відомо, що чинний закон США передбачає обмежений у 95 років термін охорони прав розпоряджатися твором. До них входить, наприклад, право на екранізацію.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про авторські права музикантів: що зміниться

Перехід твору до громадського надбання означає, що тепер будь-хто може вільно використовувати його без згоди чи дозволу й без виплати авторської винагороди. Водночас як і раніше, зберігаються авторство, ім’я автора й недоторканність самого твору.
Раніше у жовтні Нобелівський комітет визначив лауреата премії з літератури. 
Нагороду отримав танзанійський письменник Абдулразак Гурна “за безкомпромісне і співчутливе проникнення у наслідки колоніалізму і долю біженців в прірві між культурами і континентами”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Низка видатних творів музики, кіно і літератури у США стала суспільним надбанням: що це означає appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією