fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Новинський пропонує ініціювати консультації з парламентом РФ щодо деескалації

Народний депутат України Вадим Новинський виступив з ініціативою стратегічних консультацій із Федеральними зборами Російської Федерації з питань деескалації ситуації. Про це політик заявив у вівторок, 15 лютого 2022 року. За його словами, на кону сьогодні – доля України, доля нашого народу, доля народів-сусідів та, без перебільшення, доля континенту.

“Замість нових мирних ініціатив та нових ефективних переговорних форматів ми стикаємося з інформаційною та політичною кампанією з нагнітання ситуації, з апокаліптичними прогнозами у світових ЗМІ, з панікою у дипломатичному середовищі та  одночасно – з інтенсивним накачуванням України зброєю. Нас готують і штовхають до війни”. При таких обставинах вважаю безвідповідальним і навіть злочинним не діяти. Нам потрібен сміливий крок уперед. Нам потрібен новий переговорний процес, який запобігатиме конфліктам та зніме напругу, створить умови для ефективного дво- та багатостороннього діалогу про майбутнє системи безпеки на континенті та про взаємні гарантії такої безпеки”, – заявив Вадим Новинський.

“Вважаю, що Верховна Рада України має виступити з ініціативою про негайний початок Стратегічних Консультацій з Федеральними зборами Російської Федерації на предмет деескалації ситуації, гарантій сталого миру та вирішення проблеми Донбасу виключно мирним шляхом, у повній відповідності до “Мінських угод”. У Верховній Раді необхідно створити представницьку групу народних депутатів для проведення таких консультацій”, – наголосив народний депутат.

Він також висловив упевненість у необхідності звернутися до міжнародних партнерів України з пропозицією згорнути інформаційну кампанію навколо України, повернути своїх дипломатів до Києва, підтвердити свою готовність продовжити багатосторонній діалог щодо загальної та всеосяжної системи колективної безпеки на континенті.

“Ми, народні депутати України, повинні проявити мудрість і виваженість, відповідальність і миролюбність. На це від нас чекають мільйони громадян України. На це чекає від нас міжнародна спільнота”, – сказав Вадим Новинський.

Поділитися цією публікацією