Міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок ухилилась від відповіді про можливість постачання Україні оборонних озброєнь. На її думку, головне – не допустити будь-яким чином ескалації військового конфлікту.
Про це, як повідомляє Укрінформ, вона заявила в інтерв’ю агентству dpa, яке опубліковано на сайті Міністерства закордонних справ Федеративної республіки Німеччина.
“Як країни G7, а також як Європейський Союз, ми чітко дали зрозуміти, що подальша військова ескалація на кордоні України і, перш за все, порушення міжнародного права та порушення суверенітету України призведе до масових політичних та економічних наслідків для Росії. Якщо ми поєднаємо наші курси, це буде довгий список. Але зараз стоїть завдання не допустити подальшої ескалації”, – зазначила міністр.
За її словами, конфлікт можна вирішувати лише дипломатичним шляхом – у Нормандському форматі, а також у рамках Ради НАТО-Росія, а також у рамках ОБСЄ.
“Подальша військова ескалація не принесе додаткової безпеки Україні, – додала Бербок.
Україна обговорює з Німеччиною розблокування закупівлі зброї через НАТО — Кулеба
Тобто фактично міністр ухилилася від відповіді на запитання щодо ставлення Німеччини до можливих поставок оборонної зброї Україні.
Глава МЗС Німеччини разом з тим підкреслила, що попередній федеральний уряд ФРН разом з урядом США дали зрозуміти, що “енергію не можна використовувати як зброю і що це матиме значні наслідки”. Вона зазначила, що останні кілька років показали, яку геостратегічну роль відіграє “Північний потік-2”, у тому числі з огляду на різне сприйняття його в Європі.
“Ось чому старий федеральний уряд зобов’язався, щоб цей трубопровід також був пов’язаний з питаннями безпеки”, – сказала Бербок, нагадавши, що наразі проєкт проходить юридичну експертизу в Федеральному мережевому агентстві.
Очільницю МЗС Німеччини закликали зайняти чітку позицію щодо “Північного потоку-2”
Бербок не погодилася із твердженням, що між нею та канцлером Олафом Шольцем є розбіжності в оцінці газопроводу “Північний потік-2”, зауваживши, що вони просто по-різному висловлюються з цього питання. Вона також підкреслила, що сила німецької зовнішньої політики полягає у тісній координації позиції між відомством канцлера та МЗС, а також з міністерствами економіки та внутрішніх справ і іншими інституціями, які говорять в кінцевому підсумку, попри можливі деякі розбіжності в підходах, одним голосом.
Член уряду Німеччини також підтвердила плани ближчим часом зустрітися з російським міністром Сергієм Лавровим, зазначивши, що в нинішній, дуже напруженій ситуації, для неї важливо бути в тісному контакті з російською стороною.
Нагадаємо, колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель блокувала постачання Україні зброї через НАТО. У такий спосіб Німеччина використала своє право вето в раді Агентства з забезпечення та закупівлі НАТО. Нідерланди стали на бік Німеччини на прохання уряду Меркель, оскільки Берлін нібито не хотів бути єдиним, хто виступає проти.
Водночас новопризначений канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що в разі повномасштабного вторгнення Росії до України Німеччина вдасться до економічного тиску на Кремль за допомогою “Північного потоку-2”.
Крім того, у Німеччині нова партійна коаліція вимагає від Росії повернути Україні Крим і припинити війну на Донбасі.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Новий уряд Німеччини відмовився постачати зброю Україні appeared first on Прямий.
Схожі новини
Подорожі можуть стати елітарним видом відпочинку
Що треба знати ФОПам про застосування РРО
НБУ встановив на понеділок офіційний курс валют