Новий 2025 рік треба розпочати з перезавантаження уряду й монобільшості у Верховній Раді, переконана співголова фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко.
“В умовах воєнного стану неможливо провести вибори, щоб вони були демократичними, транспарентними, визнаними світом. Тому… виходячи із цих реалій, треба переформатувати парламентську більшість. І із цього треба розпочинати 2025 рік” – сказала Геращенко в коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” в середу.
Народна депутатка наголосила, що у Верховній Раді фактично вже давно немає монобільшості фракції “Слуга народу”: “хтось за кордоном і втік, хтось вийшов з фракції, хтось хронічно не ходить на роботу, хтось узагалі не знає, чим займається”. Вона зазначила, що про відсутність монобільшості свідчать і результати голосувань на пленарних засіданнях парламенту.
“У 2024 році в Раді не було жодного голосування, в якому монобільшість дала б 226 голосів” – нагадала народна депутатка, додавши, що під час голосувань “Слузі народу” допомагають нардепи, обрані до парламенту за списками забороненої наразі партії “ОПЗЖ”.
За словами Геращенко, Володимир Зеленський, ставши президентом, 2019 року “абсолютно незаконно розпустив парламент”, тому що, за його словами, там не було коаліції.
“Так от зараз немає монобільшості. І Зеленський має це чесно визнати, як і Стефанчук (голова Верховної Ради – ІФ-У), і переформатувати більшість” – наголосила Геращенко.
“Розпочинати 2025 рік треба з визнання правди й створення в парламенті коаліції проукраїнських, проєвропейських, пронатовських сил, коаліції перемоги, коаліції демократичної і, звісно, з переформатування уряду” – сказала народна депутатка.
На думку співголови фракції, нинішній уряд “інтелектуально не здатен створити програму виходу України з важкої кризи”.
“Ми бачимо постійні корупційні скандали, які накривають уряд. Ми бачимо менеджментський бардак у всіх сферах… Це неприпустимо в країні, що воює” – зазначила Геращенко, наголосивши, що настав час владі відзвітувати за свою роботу.
Вихід з нинішньої ситуації Геращенко бачить у формуванні уряду національної єдності.
“Уряд національної єдності в умовах відсутності виборів міг би посилити владу дуже серйозно. Йдеться насамперед зараз про відповідальність… Без такого перезавантаження монобільшості та уряду неможливо вирішити проблеми на фронті” – вважає Геращенко.
Пріоритетами роботи “Європейської солідарності” у Верховній Раді наступного року, за словами співголови фракції, буде інтеграція України до Європейського Союзу та НАТО.
“Ключовий пріоритет – це євроінтеграція. Ми вважаємо, що лише від України залежить сьогодні, як швидко й фахово ми пройдемо цей шлях” – акцентувала народна депутатка.
Вона зазначила, що на нинішньому етапі на переговорах з партнерами щодо вступу до ЄС важливо захищати національні інтереси України.
“За багатьма попередніми угодами ми бачимо, що є така позиція – інколи погоджуватися, замість того, щоб знаходити… компроміси й завжди захищати національний інтерес” – наголосила нардепка.
Вона висловила жаль, що на цих переговорах не використовують інтелектуальний потенціал команди “Європейської солідарності”, де є такі сильні експерти з євроінтеграційних питань, як Іванна Климпуш-Цинцадзе, Петро Порошенко, Марія Іонова.
“Другий пріоритет – НАТО… Саме наша команда і коли була при владі, і коли в опозиції, завжди наполягала, що безальтернативна і єдина парасолька безпеки для України – це її членство в НАТО” – нагадала Геращенко.
На думку народної депутатки, підписані останніми роками безпекові угоди з деякими країнами не дають Україні жодних гарантій безпеки. Вона зазначила, що в результаті втрачено час, і сьогодні на питанні інтеграції України до Північноатлантичного альянсу треба зосередитися, хоча для його розв’язання нині існує “дуже маленьке вікно можливостей”.
“І, звісно, нам треба працювати не лише над запрошенням до НАТО, а й над членством, щоб не було, як з Туреччиною, коли запрошення є, а потім 40 років ні про що” – наголосила народна депутатка.
Вона також відзначила важливість міжпарламентської дипломатії та її успіхах, хоча й нагадала, що “Європейській солідарності” довелося поборотися за участь у ній.
“Зараз, коли через нашу публічну позицію, через критику, через те, що ми домоглися, що вже партнери кажуть у звіті Єврокомісії про необхідність перестати блокувати міжпарламентську дипломатію, ми бачимо реальні результати й успіхи. У нас успішно працюють усі наші міжпарламентські делегації, де є представники всіх фракцій. Це наша сила, що зовні ми говоримо одним голосом і однією командою” – сказала Геращенко.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Новий рік треба розпочати з перезавантаження уряду й монобільшості у Верховній Раді – Геращенко appeared first on Прямий.
Схожі новини
Рік зеленої дерев’яної змії: як одягатися у новорічну ніч
“Укренерго” попередило про можливі зміни в графіках відключень
РФ може напасти на Естонію