В Україні запрацював оновлений механізм повернення військовослужбовців, які залишили частину без дозволу. Згідно з новими положеннями, які набули чинності з 1 березня, держава впроваджує чіткий і більш гнучкий алгоритм дій — як для тих, хто вперше залишив підрозділ, так і для тих, хто зробив це повторно або ухиляється від служби.
Про це повідомляє пресслужба Сухопутних військ ЗСУ.
Зазначається, що якщо самовільне залишення частини (СЗЧ) тривало до 3 діб, кримінальне провадження не відкривається. Військовослужбовець може спокійно повернутись до частини. При цьому йому відновлюють усі види забезпечення — грошове, продовольче, речове тощо.
Якщо СЗЧ тривало понад 3 дні, але скоєне вперше й боєць хоче повернутися — передбачено окрему юридичну процедуру. Необхідно звернутись до командира через застосунок “Армія+”, отримати письмову згоду на повернення, подати клопотання до прокуратури чи ДБР, після чого суд розгляне питання звільнення від кримінальної відповідальності. У разі позитивного рішення — військовий повертається до частини.
Разом з цим, якщо ж військовослужбовець уже порушував дисципліну раніше або не має наміру повертатись, його чекає повноцінна кримінальна відповідальність: розшук, затримання, суд і, у разі обвинувального вироку, від 5 до 10 років ув’язнення.
У ДБР наголошують, що навіть у складних обставинах повернення на службу — це прояв мужності, що заслуговує на повагу.
“Важливо не боятися зробити крок назустріч побратимам, а держава — своєю чергою — створює механізми, щоб це зробити було легше”, – сказано в повідомленні.
До слова, за період з 29 листопада 2024 року по 1 березня 2025 року до лав Збройних Сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби повернулися майже 21 100 військовослужбовців.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Нові правила для повернення військових після СЗЧ: як уникнути в’язниці та повернутись до лав ЗСУ appeared first on Прямий.
Схожі новини
Український бойовий лазер “Тризуб”: що це за зброя і яка практична користь
Голова Хмельницького МСЕК Крупа приховала майже 35 мільйонів гривень у деклараціях
Володимир Прокопів: чергова абсурдна підозра – це спроба зачистити місцеве самоврядування в Києві і атака на опозицію