fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Ностальгія міленіалів та відкриття зумерів: огляд на “Мисливців за привидами: З того світу”

Сьогодні в широкий український прокат виходить фантастична комедія “Мисливці на привидів: З того світу”, яка стала продовження уже відомого всесвіту, що складається з коміксів, фільмів, мультсеріалів, відеоігор та багато чого іншого.
Кінооглядач “Прямого” побував на допрем’єрному показі стрічки.
В далеко 1984 році (тільки подумати – 37 років тому!) Айван Райтман зняв фантастичну комедію “Мисливці за привидами” навіть не підозрюючи, що картина стане культовою та матиме значний культурний вплив на кінематограф і не лише. За п’ять років він зніме сиквел пригод науковців, які борються з магією екзоплазматичними бластерами. Потім буде 27 років мовчання, і на світ з’явиться “жіночий” ребут, який більше нагадуватиме “прогин” під феміністичну повістку, ніж спробу дати нове дихання легенді. Картина вийде настільки невдалою, що згадувати про неї в пристойному товаристві не варто. Однак кінобоси з Sony не полишали надію відродити призабутий всесвіт, який так любили маленькі міленіали та майже нічого не знали вже подорослішавши “зумери”.  Саме тоді в режисерське крісло сів син Айвана Райтмана – Джейсон і почав знімати триквел легендарної історії.

За сюжетом, у 1990-тих легендарні “мисливці” розпались і кожен пішов своєю дорогою. Ігон Спенглер (той що в окулярах, якщо ви раптом забули) прихопив частину обладнання та звалив в якусь глушину в Оклахомі, де жив відлюдником, періодично нагадуючи про себе божевільними звістками, про майбутній апокаліпсис. Врешті-решт старий помер загадковою смертю, і в його закинуте ранчо перебирається збанкрутіла донька з двома дітьми. Старшому сину Тревору – 15 і він типовий підліток, а от молодша 12-річна Фібі – вся в діда: читає сейсмічні карти, може полагодити машину і має дома власний станок. Не встигши, як слід влаштуватись на новому місці, Фібі дізнається, що її дід був тим самим “мисливцем на привидів”. А ще що шумерський бог Гозер, якого начебто перемогли в 1984 році, повертається з новим апокаліпсисом, і завершувати роботу діда доведеться онуці.

Фільм побудований таким чином, що якщо раптом ви не дивились першу частину – половина пасхалок йде просто повз вас: тут вам і постійна поява в кадрів тих чи інших артефактів з перших “Мисливців”, і посилання на жарти зі першоджерела та власне й кадри першої частини у триквелі з’являються. Треті “Мисливці” – це пригодницька стрічка для всієї родини. Тут більшість перешкод долають підлітки, а тому виглядають вони не дуже переконливо небезпечними, але й шарм цієї стрічки в іншому. Таке поєднання ідеально пропрацьованого фан-сервісу, оновлених в сучасній комп’ютерній графіці повтор з 1980-тих та жанру “сімейного кіно” створюють ідеальну картину для масової аудиторії. Старший глядач отримує ностальгію за улюбленою історією з дитинства, при чому на стільки, що олдскули зводить. Молодший глядач знайомиться з досі мало або й взагалі невідомим, але від того не менш захопливим всесвітом.

В сухому залишку “Мисливці на привидів: З того світу” – це добротне сімейне кіно, яке потішить, як і татів та мам ностальгією за улюбленою історією дитинства, так і дітей, які можуть раптом дізнатись, що за кілька десятків років до їх народження знімались класні і завжди актуальні фільми.
Спеціально для Прямого Ігор Кромф.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.
The post Ностальгія міленіалів та відкриття зумерів: огляд на “Мисливців за привидами: З того світу” appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією