fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Німеччина націоналізувала “дочку” “Газпрому” – ЗМІ

Німеччина оголосила про націоналізацію колишньої дочірньої компанії російського енергетичного гіганта “Газпром” Securing Energy for Europe (SEFE), що раніше називалася Gazprom Germania.
Про це повідомляє Deutsche Welle.
Зазначається, що рішення націоналізувати SEFE було ухвалено після того, як Європейська комісія погодилася надати ФРН 225,6 млн євро для придбання акцій “дочки” Газпрому.
Станом на зараз російська монополія фактично втратила свої акції в компанії.
У Німеччині запевняють, що націоналізація допоможе сприяти енергетичній безпеці країни на тлі вторгнення Росії в Україну, зокрема знизить залежність ФРН від російських енергоресурсів.
Як пише Deutsche Welle, подібне рішення ухвалили у Польщі. Варшава оголосила, що захопить 48% акцій Росії в компанії EuRoPol Gaz, якій належить польська ділянка газопроводу “Ямал-Європа”.
Наприкінці липня повідомлялося, що “Газпром” виводить з експлуатації ще один газотурбінний двигун для “Північного потоку-1”, значно скоротивши при цьому добовий обсяг прокачування газу в Європу. В Німеччині заявили, що не розуміють таких кроків російського монополіста.
Раніше “Газпром” знизив постачання газу по “Північному потоку-1” до 40% від номінальної потужності в середині червня, пояснивши це тим, що через санкції не може повернути одну з турбін після ремонту з Канади. Влада Канади в результаті дозволила повернути турбіну, попри те, що на таке обладнання поширюються санкції.
Тим часом 8 серпня повідомлялося, що Німеччина не розглядає можливість запуску трубопроводу “Північний потік-2”.
Крім того, Міністерство економіки Німеччини розглядає можливість націоналізації німецької ділянки газопроводу “Північний потік-2”. Його можуть використати для підключення до терміналу зрідженого природного газу.
До слова, як заявляв раніше Петро Порошенко, світ повинен припинити купляти російські енергоносії та запровадити тотальне ембарго на російський експорт, щоб зупинити путіна і його шантаж.

Поділитися цією публікацією