У Німеччині пропонують залучити Україну для розв’язання проблеми мігрантів на польсько-білоруському кордоні. Хочуть, щоб біженці на час розгляду своєї заявки на притулок у ЄС почекали в нашій країні.
Про це повідомив експерт із зовнішньополітичних питань фракції Соціал-демократичної партії (СДПН) у німецькому Бундестазі Нільc Шмід (Nils Schmid) в інтерв’ю німецькій медіакомпанії Deutschlandfunk 10 листопада, передає видання Deutsche Welle.
Україна готова до провокацій на кордоні з Білоруссю – МВС
“Так ми можемо дати чітко зрозуміти, що не кожен біженець автоматично потрапить у Євросоюз”, — зазначив Шмід.
Водночас він розкритикував поводження Польщі з мігрантами, що прагнуть потрапити до країни з території Білорусі. Так, біженців витісняють назад до Білорусі без можливості подати заявку на отримання притулку в ЄС. За словами експерта, потрібно дотримуватися міжнародних норм, а саме: гарантувати базовий гуманітарний захист нужденним і розглядати їхні заявки на притулок.
Крім того, уряд Німеччини загрожує новими санкціями Білорусі, самопроголошений президент якої “безсоромно” експлуатує мігрантів на кордоні з Польщею.
Нагадаємо, ввечері 9 листопада дві групи з кількох десятків мігрантів прорвали паркани на кордоні та потрапили до Польщі з Білорусі. Наразі усіх затримали.
До слова, Польща розглядає можливість закриття кордону з Білоруссю через ситуацію з мігрантами. “Такий варіант подальшого розвитку подій розглядається. Ми також повідомляємо про це білоруську сторону офіційними дипломатичними каналами”, – сказав речник польського уряду Петро Мюллер.
Так, 8 листопада, до кордону з Польщею вирушила величезна колона мігрантів з Білорусі. У Польщі вважають, що в такий спосіб самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко намагається штурмувати кордон. Водночас білоруська сторона вкотре звинуватила Польщу в нібито витісненні нелегалів.
Після цього в Міністерстві оборони Польщі оголосили бойову готовність на кордоні з Білоруссю. Натепер там чергують понад 12 тисяч солдатів.
Як відомо, у Литві зафіксували рекордну кількість нелегалів з Білорусі. Білорусько-литовський кордон з початку року незаконно перетнули вп’ятеро більше людей, ніж за весь 2020 рік.
До того ж сейм Литви дозволив залучати військових і надати їм більше повноважень. Зокрема, в умовах екстремальної ситуації для вирішення виниклої кризи.
Крім того, у Литві через брак колючого дроту тимчасово зупинили зведення паркану на кордоні з Білоруссю. Дріт хотіли закупити у Польщі, але там відповіли, що теж зробили замовлення для охорони своїх кордонів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Німеччина хоче, щоб Україна тимчасово прийняла біженців з Білорусі appeared first on Прямий.
Схожі новини
Російський завод з виробництва військової електроніки вдруге припинив роботу через атаку дронів
Орбан виставив Україні умови для продовження санкцій ЄС проти Росії
У Трампа обговорюють надання гарантій безпеки Україні: чого чекають в обмін