Призов військовозобов’язаного на службу під час мобілізації є незворотним. Визнання призову протиправним не є причиною звільнення незаконно мобілізованого з військової служби.
Про це повідомили в пресслужбі Верховного суду.
Рішення про залишення на військовій службі незаконно затриманого громадянина ухвалив Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду у справі за позовом військовослужбовця до районного ТЦК та СП.
Військовозобов’язаний звернувся до суду першої інстанції за захистом своїх прав, їх порушення пов’язував з недотриманням порядку проведення його призову на військову службу, що полягає в непроходженні позивачем медичного огляду під час призову на військову службу.
Суд визнав протиправними дії районного ТЦК та СП щодо призову позивача на військову службу під час мобілізації й зобов’язав військову частину звільнити його з військової служби, що, на думку судів, є належним відновленням порушених прав позивача.
Однак Верховний Суд наголосив, що відновлення порушеного права повинне відбуватися в межах правових відносин за участю учасників. Так зобов’язання військової частини звільнити особу з військової служби виходить за межі правовідносин між ТЦК та СП й військовозобов’язаним щодо порядку його призову на військову службу під час мобілізації, що є предметом розгляду в справі.
“У спірних правовідносинах порушеним було право позивача на належну процедуру його призову на військову службу під час мобілізації. Обраний же позивачем спосіб захисту порушеного права, який надалі застосували суди обох інстанцій за наслідками розгляду справи, – звільнення з військової служби – є неефективним, адже не вирішує правомірності акта, який приймається за результатом проведеної процедури призову позивача на військову службу”, – зазначили у КАС ВС.
Верховний суд постановив, що звільнення з військової служби втручатиметься в інші правовідносини, які врегульовані іншими нормами. Тому було постановлено, що процедура призову військовозобов’язаного на службу під час мобілізації є незворотною, а визнання процедури призову протиправною не спричинює відновлення попереднього становища особи, призваної на військову службу.
Як вважає ВС, факт непроходження медогляду під час призову не є свідченням непридатності позивача до військової служби та не є підставою для звільнення з військової служби.
Раніше Верховна Рада внесла зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо мобілізації. Відтепер військовозобов’язані, які не уточнили дані, зможуть зробити це через “Резерв+”.
Раніше повідомлялось про те, що Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних та визначення критично важливих підприємств.
Також українці за кордоном зможуть дистанційно отримати бронь від мобілізації. Для цього створять спеціальні центри Unity Hub.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Незаконна мобілізація не є підставою для звільнення з військової служби – Верховний Суд appeared first on Прямий.
Схожі новини
НБУ продає нову монету 5 грн: деталі
Ціни на нафту йдуть донизу: що сталося
Серіал про Гаррі Поттера офіційно в роботі: у HBO показали перший кадр