Зустріч президентів США Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського, заплановану на 31 серпня, по-різному оцінюють у США. Вихід на «новий надзвичайний рівень співпраці» пророкує колишній посол США в Росії Майкл Макфол в своїй статті для The Washington Post. В статті для Forbes, Кеннет Рапоза, навпаки, припускає що Зеленський повернеться з Вашингтона з порожніми руками і не отримає нічого «крім запевнень у підтримці та дружбі». А в матеріалі Yahoo! Finance журналісти задаються питанням, навіщо взагалі підтримувати Україну, якою досі управляють олігархи.
В своїй статті для The Washington Post Макфол порівнює роль України на передовій в Європі із Західною Німеччиною часів холодної війни. «Успіх України стане натхненням для тих, хто бореться за демократію в регіоні та світі, а також підтримає позицію Байдена про просування демократії, яку похитнуло повернення Талібану до влади в Афганістані. Поразка ж України стане подарунком Путіну та автократам в Мінську та Пекіні», – говорить аналітик.
А от Кеннет Рапоза не має великих очікувань від «зустрічі українського президента-телезірки» з Байденом.
«Зеленський, ймовірно, зачарує Вашингтон і отримає продовження фінансової підтримки а також, можливо, деякі заяви, але, загалом, Україна залишається наодинці», – зауважує аналітик в статті для Forbes.
Американські інвестори не мають великого представництва в Україні, зауважує аналітик. Без значних інвестицій і з зовнішнім боргом, що перевищує 65% ВВП, Рапоза бачить для України загрозу банкрутства. «Україна ризикує стати Аргентиною Радянського Союзу», – зауважує Рапоза.
Yahoo! Finance розглядає кейс України по спробах місцевого олігархату заборонити експорт металобрухту. Представники цього амеріканського ЗМІ вважають, що у сучасному світі бізнес не має вручну управляти країною, інакше Україну не можна вважати країною з ринковою економікою.
«Україна, з одного боку, просить міжнародної допомоги, а з іншого боку, така допомога може суперечити принципам ринкової торгівлі, щоб дозволити внутрішнім бізнесменам диктувати економічний порядок денний. Отже, що ви думаєте: чи повинна Америка втручатися в стосунки інших партнерів, щоб допомогти Україні з цією моделлю поведінки?», – задається питанням журналіст Yahoo! Finance.
В статті використано матеріали The Washington Post, Forbes, Yahoo! Finance.
Схожі новини
Будуємо захист, укріплюємо кожен напрямок, але пріоритет — фронт
Україна обіцяє розпочати наступ наступного року
Щоб поповнити втрати, РФ перекине на війну в Україні 2400 військових з Далекого Сходу – розвідка