Головним підсумком саміту НАТО стало усвідомлення незворотності членства України в Альянсі і неприпустимості обговорень в якому-небудь іншому форматі. Тобто це мав би бути своєрідний меседж для Російської Федерації.
Про це заявила Іванна Климпуш-Цинцадзе, народна депутатка, фракція “Європейська Солідарність”, голова комітету з питань інтеграції України до ЄС.
“Будь-який документ, який погоджують між собою країни-члени Альянси, він все-таки носить певною мірою зобов’язальний характер. Тому хочеться розраховувати на те, що підсумок цього дійсно не просто зараз задекларує незворотність нашого членства в Альянсі, а й дозволить мати конкретно окреслений шлях, як ми дійдемо до цього членства”, – зазначила народна обраниця.
Окрім того, на її переконання, головним підсумком цього саміту мало би бути якраз усвідомлення незворотності членства України в Альянсі і неприпустимості обговорень в якому-небудь іншому форматі, крім як між Україною і НАТО, цього членства. Тобто це мав би бути меседж для Російської Федерації, – додала Климпуш-Цинцадзе.
“Очевидно, що ми всі дещо розчаровані, що не вдалося досягти запрошення для України, не вдалося досягти консенсусу між країнами-членами Альянсу. Ми прекрасно усвідомлюємо всі проблеми всередині Альянсу, не тільки пов’язані з підтримкою України, а й з тим, як зберегти єдність. І розуміємо, що він відбувається на тлі виборчої гонки у США. Важливо, щоб він продемонстрував єдність НАТО для світу і лідерство США у цьому процесі”, – наголосила нардепка з “Європейської Солідарності”.
Поведінка терориста: Путін намагається створити хаос напередодні саміту НАТО – журналіст
Нагадаємо, країни НАТО зобов’язалися надати Україні протягом 2025 року щонайменше 40 мільярлів євро безпекової допомоги. У спільній декларації ювілейного саміту Альянсу у Вашингтоні зазначається, що члени НАТО оголосили про зобов’язання довгострокової безпекової допомоги для України щодо надання військового обладнання, допомоги та навчання для підтримки Києва в створенні сили, здатної перемогти російську агресію.
У межах цього фінансування країни враховуватимуть потреби України, їхні національні бюджетні процедури та двосторонні безпекові угоди, які члени Альянсу уклали з Україною. Глави держав і урядів мають переоцінити внески на саміті НАТО в Гаазі 2025 року.
Також лідери держав-членів Північноатлантичного альянсу одностайно підтримали нову риторику щодо майбутнього вступу України до НАТО. У рішенні саміту окремий блок присвячений політичним відносинам з Україною, при цьому рішення є амбітнішим за минулорічну, Вільнюську декларацію. Ключова відмінність – детальне твердження про те, що повноцінне членство України в НАТО не має альтернатив.
Як відомо, 9 липня розпочався Вашингтонський саміт НАТО – зустріч глав держав і глав урядів тридцяти двох членів Організації Північноатлантичного договору, їхніх країн-партнерів і Європейського Союзу, він триватиме до 11 липня.
Західні союзники на саміті НАТО у Вашингтоні зобов’язались виділити великий пакет військової допомоги Україні на мільярд доларів США. У нього, зокрема, увійдуть системи протиповітряної оборони та “сотні додаткових перехоплювачів” впродовж наступного року.
Окрім того, про надання США Україні додаткового ЗРК Patriot та посилення української протиповітряної оборони ще чотирма такими системами на відкритті саміту НАТО повідомив президент США Джо Байден.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Невідворотність шляху до Альянсу: Климпуш-Цинцадзе пояснила значення комюніке саміту НАТО appeared first on Прямий.
Схожі новини
На хаті у Трампа: Орбан їде доповідати про свій вояж планетою
Росіяни атакували Сумщину “Іскандерами”: є поранений
Армія РФ протягом минулої доби вбили двох жителів Донеччини