fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Несподівані союзники: як Китай може допомогти у завершенні війни

Джерело: Facebook-сторінка автора
Китай. Як він може допомогти у завершенні війни? І як на це впливає розпочата США тарифна війна?
Від початку повномасштабного вторгнення Китай зробив чимало для підтримки російської війни проти України. На словах Пекін декларує повагу до територіальної цілісності нашої держави й досі не визнає анексію Криму чи інших окупованих територій. Але водночас – допомагає Росії обходити санкції, постачає технологічну продукцію, яка використовується для виготовлення зброї, активно купує російські енергоносії та голосує синхронно з Росією в ООН.
Після зміни адміністрації США, запровадження нових мит і переформатування підходів до союзників, почала змінюватися і позиція Китаю щодо Європи. Яскравий приклад – останнє голосування в ООН: Росія і США виступили проти резолюції по Україні, а Китай утримався і розкритикував США за ігнорування ролі ЄС у мирному процесі.

В США закрили установу, яка викривала російську та китайську пропаганду

З економічної точки зору Китай значно більше зацікавлений у співпраці з ЄС, ніж з Росією. Обсяги взаємної торгівлі неспівмірні. В умовах тарифної війни, яку нині розпалюють США, Пекін уже зараз шукає нові ринки збуту. І розвинені країни Європи тут значно привабливіші за умовну Росію чи держави третього світу. Водночас у самої Європи накопичився цілий перелік питань до Китаю. Одне з головних стосується його підтримки російської агресії. Ця тема вже стала ключовою у політичних переговорах з Пекіном.
Очевидно, що так званий “мирний план Китаю”, оприлюднений кілька років тому, не є жодним планом. Це набір загальних фраз, які не передбачають жодної конкретики і жодних зобов’язань. Основна його мета – сподобатись адміністрації Джо Байдена і лідерам ЄС, які тоді координували свої дії щодо Китаю зі США.
Але зміна американської політики із поверненням до влади Трампа спричинила зростання очікувань від Китаю. Дональд Трамп на форумі в Давосі заявив прямо: “Китай може зробити більше”. Рівно те саме сьогодні каже і Європа, яка остаточно усвідомила екзистенційну природу цієї війни. Адже гарантії безпеки для України – це гарантії безпеки для всього континенту.
9 травня Сі Цзіньпін відвідає Росію. Китай має достатньо важелів впливу на здатність Росії вести війну, і саме від того, як він ними скористається, залежатиме дуже багато. Зокрема – з якими союзниками Китай увійде в тарифну війну зі США. Китай точно може зробити більше.

США погрожують підняти мита для Китаю до 245%

Нагадаємо, 8 квітня Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові взяли в полон громадян Китаю, які воювали на боці Росії. У відповідь Китай заявив, що співпрацює з Україною для перевірки інформації про участь двох громадян КНР у бойових діях на боці російської армії в Донецькій області.
Згодом Зеленський уточнив, що українська розвідка і спецслужби ідентифікували щонайменше 155 громадян Китаю, які воюють на боці Росії у війні проти України. Це лише підтверджені дані, і реальна кількість китайців у лавах армії РФ може бути значно вищою.
Натомість у Міністерстві закордонних справ КНР заявили, що їм нічого невідомо про понад 150 китайських громадян, які беруть участь у війні проти України на боці РФ. “Позиція Китаю щодо української кризи є об’єктивною і справедливою. Ми прагнемо сприяти припиненню вогню та мирним переговорам. Це дуже зрозуміло міжнародній спільноті”, – наголосили у відомстві.
Окрім того, уряд Китаю відхрестився від участі своїх громадян у війні на боці Росії, наголосивши, що не підтримує жодної сторони конфлікту й діятиме за національним законодавством після перевірки фактів.
При цьому в МЗС України поінформували, що доля китайських військовополонених, які потрапили в полон під час війни в Україні, розв’язуватиметься на основі норм міжнародного гуманітарного права, з урахуванням безпекових міркувань та побажань самих полонених.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Несподівані союзники: як Китай може допомогти у завершенні війни appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією