ООН критикує Україну за нібито відсутність “достатнього обґрунтування” розпуску релігійних організацій, зокрема так званої Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП).
Про це йдеться у доповіді Управління Верховного комісара з прав людини від 31 грудня.
В ООН вважають, що такі заходи “порушують міжнародні стандарти”, адже “національна безпека не є достатньою підставою для обмеження релігійної свободи за міжнародними договорами”.
Згідно з поправками до закону про релігійні організації, забороняється діяльність іноземних релігійних організацій, пов’язаних із країнами-агресорами, а також їхніх українських партнерів. Зокрема, закон прямо забороняє діяльність РПЦ.
“Якщо суд встановить, що українська релігійна організація пов’язана із забороненою іноземною організацією, він може ухвалити рішення про її розпуск. Водночас розпуск впливає на можливість окремих осіб сповідувати свою релігію чи переконання разом з іншими та загрожує життєздатності громади загалом”, – йдеться у доповіді.
Заборона УПЦ МП: виконання закону можуть затягувати роками, на все воля Банкової – політолог
Закон дозволяє розпуск організацій, якщо їх “уповноважені особи” визнаються винними у злочинах, зокрема тих, що загрожують національній безпеці, або причетні до “неодноразових фактів поширення пропаганди ідеології РФ.”
В ООН зазначають: “Подібні розпливчасті формулювання не дають чіткого розуміння вимог закону та можуть покласти відповідальність на цілі релігійні громади за дії окремих осіб”.
Як відомо, 20 серпня Верховна Рада України ухвалила закон №8371, який забороняє діяльність релігійних організацій в Україні, що мають зв’язки з РФ. Це рішення, яке підтримали 265 депутатів, спрямоване на обмеження впливу релігійних структур, що підпорядковуються центрам впливу в РФ, і може призвести до припинення діяльності Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП).
Фракція “Європейська Солідарність” вважає ухвалення закону про заборону московської церкви в Україні великою перемогою нашої держави і всіх, хто виборював Незалежність протягом століть.
При цьому Петро Порошенко закликав Міністерство юстиції почати виконувати закони щодо російської православної церкви та нагадав, що вже п’ять років як мав працювати закон про перейменування релігійних організацій, повʼязаних із Росією.
Нагадаємо, раніше у Верховній Раді низка народних депутатів заблокувала трибуну, вимагаючи внести до порядку денного та ухвалити законопроєкт про заборону в Україні релігійних організацій, пов’язаних з РФ.
Слід зазначити, що нардепи зі “Слуги народу” через тиск Офісу президента відмовлялися голосувати за заборону релігійних організацій, пов’язаних з Росією, зокрема і московську церкву. При цьому у Кремлі розгорнули широку дезінформаційну кампанію за кордоном про нібито порушення свободи віросповідання в Україні.
Схожі новини
В Україні з 1 січня стартує реформа автострахування з європейськими стандартами
На ринку розкоші рекордне падіння цін
Росія відмовилась від участі у другому Саміті миру: названа причина