fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Небезпечний абсурд: чому профтехосвіта стала заручником мовного питання

Джерело: Facebook-сторінка автора
Давно сказано, що найкращі аналогії діяльності нинішньої влади можна почерпнути з творів Кафки або Гашека. Вони загалом, здається, поставили собі за мету реалізувати давній радянський жарт: “ми рождєни, чтоб Кафку сдєлать билью”…
Абсолютно в логіці фрази, яку приписують Гашеку: “Спочатку все ішло добре, а потім втрутився генштаб”. Тобто, влада…
Сумною ілюстрацією є проходження законопроекту 13107 “Про професійну освіту”. Ретельно виписаний проект, до якого намагалися вставити розширення використання “мов меншин”. Консенсусним рішенням комітету освіти, науки та інновацій цю вставку прибрали – замінивши відсилкою до рамкового закону про освіту. Рік тому, до речі, Рада ухвалювала – теж консенсусні – зважені норми щодо мови в освіті. На той момент ці норми наче всіх задовольняли, включно з сусідами України.
Але ж переговорники української влади ведуть переговори… і тепер стверджують, що є якісь незадоволені вимоги. Для цього практично змусили ухвалити нову редакцію проекту – де студентам дозволять навчатися мовами меншин, а українська залишиться окремим предметом. Учні зможуть обирати навчання, наприклад, угорською – за бажанням 8 студентів дозволено створювати групи з викладанням мовами меншин… Деталі – на ілюстрації.

ЄС без України: Орбан опублікував список “вимог” до Брюсселя

В цій ситуації абсурдно все.
Мовне питання вирішили “запихнути” у профільний закон – зробивши його заручником чутливого питання. Проведення цієї норми відбувалося зненацька і нахрапом – уже після ухвалення профільним комітетом іншого рішення. Будь-які роз’яснення уряд парламенту вирішив надати… після розгляду проекту в І читанні…
Тобто замість спільної роботи і підготовки переговорної позиції з парламентом, замість опертя на позицію політичних сил, влада про щось домовляється на переговорах – а потім намагається будь-що це просунути. Не отримуючи, очікувано, жодних поступок від партнерів. Наприклад, Орбан ні на секунду не стишує підготовку до “референдуму” щодо “неприйнятності” членства України в ЄС.
На тлі неконституційних санкцій і порушення базових принципів верховенства права, влада намагається обхитрити партнерів, погоджуючись на “другорядні”, з точки зору адептів “какая разніца”, питання. Сподіваються, що тоді змістовних питань їм не ставитимуть.
Помиляєтесь. Так це не працює. Нахрапом і обманом до Європи не входять. “Слугам” давно час це зрозуміти – і почати поважати принаймні себе… або не дивуватися, чому не те що Зеленський – навіть міністри не бажають обтяжувати себе приходом до парламенту. Навіщо, якщо його перетворили у відділ затвердження ініціатив ОПи?..
… як же багато всього доведеться переробляти …

Права угорській меншині на Закарпатті: в Угорщині назвали умови для України щодо вступу до ЄС

Напередодні Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт про професійну освіту № 13107-д, який обмежує використання української мови в навчальних закладах. Документ пропонує запровадити навчання мовами національних меншин на рівні професійної освіти. У разі бажання восьми студентів зможуть створити окремі групи з навчанням мовами меншин.
Як заявив в етері “Прямого” народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Володимир В’ятрович, запропоновані урядом зміни до системи професійної освіти містять дуже шкідливі норми, які штовхатимуть студентів після навчання виїжджати за кордон, а не залишатися в Україні. Окрім того, відповідні зміни порушують чинне законодавство.
Раніше Кабінет Міністрів України погодив законопроєкт, який врегулює, хто може отримати відстрочку від мобілізації. Зазначається, що новий законопроєкт пропонує позбавити права на відстрочку дві категорії студентів.
До слова, Міністерство внутрішніх справ Німеччини ініціює програму навчання школярів та студентів основам військової справи та цивільного захисту. Причиною таких кроків стала загроза повномасштабної війни в Європі та ймовірність нападу Росії на країни НАТО у найближчі роки.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
• Матеріали, що публікуються в розділі “ДУМКИ”, відображають думку автора публікації, який несе повну відповідальність за вірогідність інформації.
• Редакція prm.ua може не поділяти думки, викладені в авторському матеріалі.
• Власник вебсторінки в розділі “ДУМКИ” є автор публікації.
The post Небезпечний абсурд: чому профтехосвіта стала заручником мовного питання appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією