Відомий громадський діяч Валерій Пекар пояснив, навіщо Кремлю потрібен був “великий обмін” ув’язненими, чи стала для нього сюрпризом риторика звільнених російських опозиціонерів і чи варто українцям шукати “хороших русских”.
Про це викладач Києво-Могилянської бізнес-школи Валерій Пекар розповів в етері “Прямого”.
“Риторика російських так званих ліберальних опозиціонерів, а насправді не ліберальних і не опозиціонерів, вона давня і знайома, незалежно від того, чи вони на свободі, чи вони у в’язниці. Вони повторюють щоразу одне і те ж саме: це війна Путіна, це не війна росіян, і це означає, що після Путіна все в Росії швидко налагодиться. Ця історія дуже подобається багатьом політикам на Заході. Тому що дозволяє дивитися на нинішню війну як на певне відхилення. Була собі така Росія, абсолютно європейська країна, все у них було нормально – і от раптом сталося відхилення, але воно тимчасове, а потім воно повернеться до норми”, – зазначив Пекар.
“Але ми в Україні знаємо, що це норма і є – Росія є колоніальною агресивною імперією від самого свого зародження, від самого початку і до останнього дня такою і буде залишатися. Тому для нас це не відхилення”, – додав громадський діяч.
“Обміняли хулігана на Луїса Корвалана”: Росія стрімко скочується в часи “совка” – дипломат
При цьому він висловив переконання, що українцям варто припинити шукати “хороших русских”.
“Ми маємо справу з традиційною історією, яка дуже подобається багатьом політикам на Заході, але водночас вона подобається багатьом росіянам. Бо дозволяє зняти з себе відповідальність, адже “це все Путін”, “це не ми”, “ми білі і пухнасті”. Тут немає чому дивуватися – ця риторика давно існує. І давно, ще у 22 році, треба було припинити шукати “хороших русских” і ділити росіян на хороших і поганих, а на корисних, шкідливих і неважливих. Корисні – це ті, хто наближають нашу перемогу. Шкідливі – віддаляють нашу перемогу. Решта – неважливі”, – пояснив Пекар.
Водночас громадський діяч наголосив, що у Кремлі тримають запасний сценарій “транзиту влади” і зняття антиросійських санкцій.
“У Росії завжди тримається запасний сценарій, якщо буде зовсім скрутно. Можна висунути на передній план і призначити на якусь посаду когось з псевдолібералів і псевдоопозиціонерів для того, щоб показати Заходу: дивіться, який хороший президент Навальний, але Навального вже нема, то тепер буде хтось інший. Терміново знімайте санкції і продавайте нам усі ті мікросхеми, які нам потрібні, щоб виробляти ракети, бо нам немає вже чим обстрілювати Україну”, – саркастично зауважив Пекар.
Він вкотре наголосив, що в Росії фактично не існує опозиції, а тим більше ліберальних політиків.
Захід обирає примирення, а не покарання: що означає “великий обмін” в’язнями з РФ
“Отже, це не опозиція, тому що вони не перебувають в опозиції до Путіна, вони не хочуть реального падіння режиму Путіна, вони не хочуть поразки Росії у війні, що означатиме падіння Путіна. І вони не є ліберальними, тому що російський ліберал, як ми знаємо, закінчується на питанні, чий Крим. А зараз є ще один хороший індикатор – російський ліберал закінчується на питання, чи мають право поневолені народи Росії на самовизначення відповідно до засадничих документів ООН”, – переконаний викладач Києво-Могилянської бізнес-школи.
Окрім того, він пояснив, навіщо кремлівському диктатору Володимиру Путіну був потрібен “великий обмін” ув’язненими зі США.
“Я думаю, що тут головна задача була підтримати стосунки з американською адміністрацією. Звичайно, для нього всі ці шпигуни і вбивці – це є рідні і необхідні люди. Як каже відомий український жарт, Путін провів не обмін, а ротацію. Тобто забрав тих, хто йому необхідний для продовження війни – шпигунів і найманих вбивць. А випустив туди тих людей, які будуть продовжувати сіяти російські наративи. Україні тут нема чого шукати, навіть враховуючи, що російські “опозиціонери”, трошки подумавши, зрозуміли, що перегнули палку, і зробили трошки м’якші заяви стосовно того, чи винні росіяни у війні”, – резюмував Пекар.
Як відомо, 2 серпня в рамках обміну ув’язненими між Росією, США, Німеччиною та ще трьома країнами до РФ повернулися вісім росіян: Вадим Соколов (Красіков), Владислав Клюшин, Артем і Ганна Дульцеви, Павло Рубцов, Вадим Конощонок, Михайло Мікушин, Роман Селезньов (а також діти).
Трамп розкритикував “великий обмін” в’язнями з РФ та похвалив Путіна
Натомість у Росії звільнили та передали країнам Заходу Володимира Кара-Мурзу, Іллю Яшина, Евана Гершковича, Пола Вілана, Кевіна Ліка, Демурі Вороніна, Алсу Курмашеву, Лілію Чанишеву, Вадима Останіна, Ксенію Фадєєву, Олександру Скочиленко, Андрія Пивоварова та Олега Орлова.
Напередодні Туреччина заявила про посередництво між Росією та Заходом в “наймасштабнішій за останній час” операції з обміну ув’язненими. У її межах було звільнено 26 засуджених, які утримувалися у в’язницях семи різних країн – США, Німеччини, Польщі, Словенії, Норвегії, Росії та Білорусі.
Нагадаємо, на авіабазі Ендрюс біля Вашингтона сів літак зі звільненими у Росії громадянами США в рамках великого обміну. На борту були журналісти Еван Гершкович та Алсу Курмашова, а також колишній морський піхотинець Пол Вілан. Американський президент зустрів їх на летовищі. Крім того, звільнених з російських колоній співгромадян зустріла також віцепрезидентка Камала Гарріс.
Згодом на пресконференції звільнені унаслідок “великого обміну” російські опозиціонери розповіли про те, що російський народ страждає під гнітом Путіна, війну не підтримує, тож не треба ставити між справжньою Росією та путінською знак рівності. Володимир Кара-Мурза заявив про необхідність зняття з Росії несправедливих, на його думку, санкцій. А Ілля Яшин розмірковував про необхідність мирних переговорів між Україною та Росією, хоча не уточнив, на чиїх умовах.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Не варто шукати “хороших русских”: Валерій Пекар розкрив сценарій Кремля зі звільненими “лібералами” appeared first on Прямий.
Схожі новини
Українців чекають нові ліміти на карткові перекази
Воював у 92-й ОШБр, прикривав небо Харківщини від “Шахедів”: в госпіталі помер депутат Богодухівської райради від “ЄС” Василь Сухина
Заяви та дії проти командування через ситуацію на Харківщині шкодять іміджу ЗСУ та обороноздатності країни — Комітет Ради з нацбезпеки