fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Не треба робити швидких висновків”: Зеленський прокоментував заяву Трампа щодо вступу України до НАТО

In this photo provided by the Ukrainian Presidential Press Office, Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy talks with Ukrainian journalists in Kyiv, Ukraine, Monday, Oct. 21, 2024. (Ukrainian Presidential Press Office via AP)

Президент України Володимир Зеленський закликав не поспішати з висновками стосовно заяв новообраного президента США Дональда Трампа, який висловився про “розуміння почуттів РФ” через розширення НАТО.

Відомо, що Трамп, коментуючи повномасштабне вторгнення Росії, заявив, що “розуміє позицію РФ”, пов’язану з вступом України до НАТО. За його словами, обіцянка Джо Байдена підтримати членство України в Альянсі порушила “домовленість”, що, на його думку, спровокувало агресію Кремля.
“Пам’ятаєте, Україні сказали, що системи Patriot можуть бути лише в країнах НАТО? Ну, або ми з вами вже давно в НАТО, або не треба робити жодних висновків”, – відповів на це Зеленський.
Він наголосив, що Україна неодноразово стикалася з подібними обмеженнями, які згодом знімалися, як це було з ракетними системами та іншими видами зброї.

Президент України підкреслив важливість подальшої роботи над забезпеченням безпеки країни.
“Зараз треба працювати та робити все, щоб Україна отримала гарантії безпеки, які могли б зупинити Путіна”, – наголосив він.

Варто додати, що на пресконференції у своїй резиденції Мар-а-Лаго Трамп повторив свої тези, що за його президентства Росія не наважилася б на вторгнення. Він також заявив, що війна в Україні може призвести до ще більшої ескалації, назвавши конфлікт “набагато складнішим, ніж здається”.
Трамп, відомий своїми критичними висловлюваннями щодо НАТО, вважає, що Байден спровокував Росію, підтримавши вступ України до Альянсу.

Заяви Трампа викликали побоювання, що його підхід може змінити динаміку міжнародної підтримки України. Однак Зеленський наполягає: отримання систем Patriot та інших видів сучасного озброєння є доказом того, що підтримка союзників залишається ключовою.

Як відомо, висловлювання Дональда Трампа щодо російсько-української війни зазнали змін, оскільки новообраний президент США все частіше наголошує на потребі досягнення справедливого миру. “Справедливий мир” передбачає повернення Україні кордонів 1991 року, хоча це відбудеться не одночасно.

Раніше  обраний презент США Дональд Трамп анонсував свою зустріч з російським диктатором Володимиром Путіним.

До слова, команда Дональда Трампа повідомила європейським чиновникам, що майбутній президент США вимагатиме від держав-членів НАТО збільшити витрати на оборону до 5 відсотків ВВП, але планує продовжити надавати військову допомогу Україні.

Нагадаємо, Джуліан Барнс у статті для The New York Times написав, що бачить імовірним завершення війни в Україні у 2025 році, адже і в Україні, і в Росії закінчуються війська, й обидві країни намагаються призвати більше молоді на фронт. Ця реальність, на його думку, означає, що 2025 рік буде роком переговорів.

Своєю чергою, в етері “Прямого” дипломат Олег Шамшур висловив думку, що у новообраного президента США Дональда Трампа поки що немає чіткого плану закінчення війни. Тому до 20 січня Україні важливо зупинити просування військ РФ і перехопити стратегічну ініціативу для подальших переговорів з кремлівським диктатором Володимиром Путіним на прийнятних умовах.

Раніше Трамп заявляв, що Володимир Зеленський висловив готовність до укладення миру, тоді як російський диктатор Володимир Путін фактично зазнав поразки у війні. У відповідь на це Володимир Зеленський заявив, що Путіна можна зупинити тільки силою, і Україна розраховує на підтримку Сполучених Штатів й інших партнерів. Натомість Трамп не виключив, що після його інавгурації військова допомога США Україні скоротиться.

Поділитися цією публікацією