fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Не тільки для військових: в Україні почала роботу гаряча лінія з психологічної підтримки для чоловіків

13 жовтня в Україні почала роботу безкоштовна анонімна та цілодобова лінія психологічної підтримки для чоловіків 2345.in.ua.
Про це повідомляє Главком.
Гаряча лінія покликана допомогти чоловікам стабілізувати свій емоційний стан, знайти внутрішні ресурси для виходу зі складних ситуацій та усвідомити проблемні аспекти поведінки.
Гаряча лінія за номерами 2345 (Vodafone та Lifecell) та +38 (067) 752 23 45 (Київстар) безкоштовна та працює цілодобово.

З’явився ще один телефон “гарячої лінії” для біженців за кордоном та українців на окупованих територіях

Операторами є кваліфіковані психологи та психологині з багаторічним досвідом психологічної практики.
Послуга надається абонентам всіх національних GSM операторів. Тільки для повнолітніх.
Телефонувати чоловіки можуть з будь-яких питань, що викликають стрес: проблеми на роботі чи стосунках, переживання через війну, складнощі у регуляції гніву тощо. Гаряча лінія підтримки є анонімною – персональні дані зберігатися не будуть.
Засновники ініціативи наголошують, що ментальне здоров’я є важливою частиною добробуту кожної людини. На жаль, через гендерні стереотипи або інші упередження чоловіки часто не звертаються за психологічною підтримкою. У час повномасштабної війни кількість стресових ситуацій значно збільшується, а тому вчасне розв’язання проблеми та подолання психологічної напруги є життєво необхідними.
“Чоловіки в Україні часто живуть з думкою, що мають розв’язувати свої проблеми самостійно. Через це вони не звертаються за професійною допомогою. За результатами нашого опитування серед чоловіків – 90% респондентів не мали досвіду звернення за професійною психологічною підтримкою у будь-якому вигляді. Водночас майже кожен третій українець перебуває у стані значного дистресу, при якому людина не в змозі адаптуватися до стресових ситуацій та спричинених ними наслідків”, – зазначила програмна менеджерка UNFPA Олеся Компанієць.

МВС відкрило “гарячу лінію” для рідних українських бійців

Психологічні розлади руйнують не лише внутрішню стабільність, а й особисті стосунки. Міжнародні дослідження доводять, що при збільшенні частоти проблем з психологічним здоров’ям, зростає кількість випадків домашнього насильства.
“Повномасштабна війна, що триває уже восьмий місяць, викликає у людей різний спектр негативних станів і різких змін у поведінці. Найкращий спосіб запобігти розвитку депресії, ПТСР чи появі агресивної поведінки є вчасне усвідомлення проблеми, звернення за підтримкою. Наша команда психологів готова надавати першу психологічну допомогу чоловікам, аби негативні емоції та почуття знаходили свій екологічний вихід”, – наголошує старша психологиня гарячої лінії психологічної підтримки чоловіків Наталія Мірошниченко.

Від психологічної допомоги до пошуку роботи: добірка корисних чатботів і додатків в умовах війни

Робота гарячої лінії забезпечується UNFPA у співпраці з ГО “Інноваційні соціальні рішення” у межах проєкту “EMBRACE: Посилення національних і регіональних механізмів побудови адаптивної, підзвітної та економічно ефективної системи протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству”.
Її запуск став можливо завдяки фінансовій підтримці уряду Великої Британії. UNFPA (Фонд ООН у галузі народонаселення).
Раніше Інститут когнітивного моделювання, Кафедра медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії разом з фахівцями проєкту “Друг” розробили чатбот першої психологічної допомоги.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Не тільки для військових: в Україні почала роботу гаряча лінія з психологічної підтримки для чоловіків appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією