Нацбанк заявив, що обмінники штучно завищують курс долара. При цьому регулятор посилив вимоги до пунктів обміну валют – тепер операції мають фіксуватися на відео, а інформацію про курси заборонено виставляти на табло.
Про це йдеться на сайті Національного банку України.
Повідомляється, що для підвищення конкуренції і збільшення пропозиції готівкової валюти з травня 2022 року вже ослаблено ряд обмежень в цьому сегменті для банків. Зокрема, щоб знизити спекулятивний тиск і обсяги “банкоматного туризму”.
Однак з’явилися негативні тенденції в роботі обмінників, які почали штучно підвищувати готівковий курс, – зазначив регулятор.
“Таке підвищення курсу виглядає безпідставним на тлі відносної стабілізації попиту і пропозиції в безготівковому сегменті валютного ринку і може свідчити про виключно спекулятивні підходи до небанківських установ”, – йдеться в повідомленні.
НБУ вважає, що розхитування ситуації з готівковим курсом під час війни для отримання додаткової маржі у сегменті, де купує валюту населення, є неприпустимим. Враховуючи це, з метою мінімізації спекуляцій та створення справді конкурентного середовища НБУ посилює вимоги до небанківських установ щодо організації торгівлі готівковою валютою.
Законодавчі зміни в Україні після вторгнення РФ: як просуваються реформи у другому кварталі 2022 року
По-перше, інформація про встановлені курси купівлі та продажу іноземних валют має надаватися населенню у стандартизованому вигляді у чітко визначеному форматі – копії наказу (розпорядження) про встановлення курсів купівлі та продажу іноземних валют. Ця інформація розміщуватиметься виключно у касах установ та структурних підрозділів.
По-друге, відновлено обов’язок надання установами інформації до реєстру приміщень, у яких здійснюються валютні операції, що передбачають використання готівки у національній чи іноземній валютах.
По-третє, у період дії військового стану процес купівлі-продажу валют має здійснюватися з обов’язковим веденням відеоспостереження. Крім того, висувається низка вимог до приміщень, де здійснюється купівля та продаж валютних цінностей. Зокрема з метою підвищення безпеки центробанк перегляне технічні вимоги до кас.
По-четверте, для посилення контролю за дотриманням вимог щодо здійснення купівлі та продажу валют виключно із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО) інформація про використовувані РРО передаватиметься до Національного банку. Це дозволить посилити податкову дисципліну.
Падіння ВВП у 2022 році буде найглибшим за всю історію держави: Нацбанк оприлюднив інфляційний звіт
Як відомо, Національний банк України 21 липня 2022 року скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25%, встановивши його на рівні 36,5686 грн/дол. США.
Нагадаємо, за даними Держстату, споживчі ціни у червні 2022 року в Україні зросли на 21,5% у річному вимірі, прискорившись проти 18% місяцем раніше.
Тим часом Національний банк України запровадив для кредитних спілок можливість спрощеного порядку відкликання (анулювання) ліцензій. Рішення прийняте з урахуванням негативного впливу війни на ринок кредитної кооперації.
Як повідомляв “Прямий”, унаслідок воєнних дій в Україні зростають ризики розгортання кризи. Економіка зіткнулася з негативним шоком, фіскальний дефіцит сягнув близько 5 мільярдів доларів на місяць. Союзники надають значну допомогу, але її недостатньо. Аналітики запропонували кілька заходів, які можуть допомогти впоратися з викликами.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post НБУ заборонив виставляти на табло обмінників інформацію про курси валют appeared first on Прямий.
Схожі новини
Які нові легковики обирають українці
В яких областях рекордно подорожчали квартири
У Харкові квартири продають за безцінь