fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

НБУ встановив новий офіційний курс долара: скільки коштує валюта

Національний банк України 21 липня 2022 року скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25%, встановивши його на рівні 36,5686 грн/дол. США.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби регулятора.

“Такий крок дозволить збільшити конкурентоспроможність українських виробників, зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення та підтримати стійкість економіки в умовах війни”, – заявили в Нацбанку.

Офіційний курс гривні й надалі фіксуватиметься.

За оцінками Нацбанку, корекція обмінного курсу збільшить приплив і, відповідно, продаж валютного виторгу експортерами, мінімізує спекулятивну складову поведінки учасників ринку та дасть змогу стабілізувати курсові очікування.

В НБУ очікують, що фіксація офіційного курсу на новому стійкішому рівні дасть змогу регулятору зберегти контроль над ціновою динамікою в Україні.

Окремо зазначається, що умови встановлення курсу продажу та купівлі валюти в готівковому і безготівковому сегментах ринку залишаються незмінними.

Нагадаємо, на конференції у швейцарському Лугано представники України презентували план післявоєнного відновлення на суму понад 750 млрд доларів, який міститиме 850 проєктів для відбудови країни.

Поділитися цією публікацією