fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Назад в СРСР, рубль без курсу і стійка шизофренія: яким чином нові американські санкції вплинуть на економіку РФ

Після нового пакету американських санкцій Московська біржа припинила торги євро і доларом, наслідком чого може бути не лише девальвація рубля, а й збільшення залежності російської економіки від Китаю. Натомість самі громадяни РФ вважають за краще не помічати цих процесів, перебуваючи у стані “стійкої шизофренії”.
Про це в етері “Прямого” розповів Ілля Несходовський, керівник аналітичного напрямку в “Мережі захисту національних інтересів АНТС”.
На його думку, міжнародні розрахунки з третіми країнами, окрім Китаю, скоріше за все, будуть відсутні або зменшені в десятки разів, оскільки деякі країни погодяться на використання юаня у здійсненні своїх розрахунків. Водночас Кремль може вдатися до використання криптовалюти.
“Це найбільша девальвація рубля, зменшення зовнішньоекономічної діяльності, відсутність приходу активів на територію РФ, відхід компаній, які зараз працюють на території Росії… Як ви будете відправляти кошти материнській компанії за ту продукцію, яку поставили? На сьогоднішній день я просто не бачу чітких механізмів. Або це будуть дуже складні транзакції… Як ти будеш працювати з країною, з якої не можна розрахуватися, звідки назад не можна отримати кошти в тій валюті, яка тобі потрібна? Але рубль – це ж сміття. Туалетний папір коштує дорожче у порівнянні з російським рублем”, – зазначив Несходовський.
Аналітик висловив переконання, що невдовзі в РФ не буде курсу рубля як такого. “Треба розуміти, що ми через певний час побачимо, можливо, навіть 90 рублів за долар. Але курсу нема. Тобто нема ринку, який буде встановлювати реальний попит і пропозицію. Як результат, він не буде утворюватися, він буде встановлюватися… Там взагалі може бути 10 рублів за долар. Все це міф. Немає тепер ринку, на якому буде встановлюватися курс. Буде реальна девальвація і офіційна красива картинка, яку будуть продавати світові”, – пояснив він.

Лідери G7 погодили кредит Україні у 50 мільярдів із заморожених російських активів – ЗМІ

Тобто, на переконання Несходовського, в РФ існуватиме адміністративне керування і встановлення курсу, як було при Радянському Союзі. Причому Китай ще більше посилить свою присутність.
“Як у Радянському Союзі, за один долар будуть давати 70 копійок. Приблизно так само. Тому тут ніякої ролі не грає. А Китай? Китай отримав ще більше важелів впливу на Росію, тобто ще більша залежність. Таким чином, враховуючи певні останні тенденції, я навіть не знаю, тепер ви безкоштовно будете надавати свою нафту і газ. Якщо перед цим була вимога надавати газ за внутрішніми російськими цінами, то тепер буде ще менше”, – вважає Несходовський.
При цьому, за його словами, росіяни все одно будуть ненавидіти США, водночас використовуючи західні технології і зберігаючи свої заощадження у доларах.
“У росіян зі школи, з садочку, виробляють стійку шизофренію. Постійно. Це те, що він говорить, і те, що він умовно кажучи робить. Він може просто ненавидіти Америку, але користуватися “айфоном”, американським ноутбуком, американською операційною системою, тримати всі свої заощадження в доларах і так далі. Це постійна стійка шизофренія, яка настільки для них стає природною. Тому нема сенсу з ними взагалі розмовляти. Ти не знаєш, з якою особистістю ти розмовляєш. Ти постійно розмовляєш про цей міфічний світ, який заперечує об’єктивну реальність. Неможливо довести людині з шизофренією, що вона не права. Вона буде все одно жити в своєму міфічному світі”, – резюмував Несходовський.
Нагадаємо, нещодавно США оголосили про розширення санкційного переліку проти РФ, додавши до нього понад 30 фізичних осіб і понад 200 юридичних осіб. Санкції, зокрема, запровадили щодо Національного клірингового центру та Московської біржі.
Як пишуть росЗМІ, оголошення санкцій США проти Московської біржі та її дочірніх структур – Національний кліринговий центр (НКЦ) і Національний розрахунковий депозитарій  – вплинуло на російський валютний ринок. Готівковий курс купівлі долара та євро у відділеннях багатьох московських банків різко зріс.
З 13 червня торги з розрахунками в доларах, євро та всіма іншими інструментами, в яких є прив’язка до однієї з цих валют на Московській біржі, не проводилися. Зазначимо, що операції з цими двома валютами в травні припадало більше 50% всіх торгів на біржі.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Назад в СРСР, рубль без курсу і стійка шизофренія: яким чином нові американські санкції вплинуть на економіку РФ appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією