fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Нарадча кімната для одного судді є юридичним казусом – Головань про засідання у справі Порошенка

Нарадчі кімнати для суддів – це пережитки Радянського Союзу, адже тоді ключові рішення у справах мали ухвалювати кілька людей, що радилися між собою. Але наразі у справі п’ятого президента України Петра Порошенка той факт, що один суддя сидить протягом кількох годин у нарадчій кімнаті є дивним. Тому це може свідчити про те, що це був привід для того, щоб вигадати, що робити далі. 

Справа в тому, що славнозвісна нарадча кімната – це такий собі атавізм радянщини. Чому? Тому що в радянських судах судді самі не приймали рішення, а були так звані народні засідателі. І тому суд завжди складався з декількох осіб, і вони мали усамітнюватись втрьох в певній кімнаті і там радитися. Заборонявся туди доступ для того, щоб ніхто не впливав. Це було таке радянське ноу-хау.
Звичайно, коли одна людина сама з собою радиться десь в нарадчій кімнаті, та ще й відповідно до закону на нічний час може кудись виходити, – це казус юридичний. І хотів би зауважити, що там багато людей сиділи кілька годин позавчора, чекали. Потім там проголосили, що будуть сьогодні оголошувати рішення. Це, в принципі, означає, що суддя за весь цей час, за виключенням нічної доби, тобто з 22 по шостої ранку він весь час там мав знаходитись і щось там розмірковувати. Це, звісно, абсурд. Це, звісно, привід для того, щоб щось придумати, що робити.

Ігор Головань адвокат Петра Порошенка

Він додав, що єдиним законним рішенням може бути відмова прокуратурі та припинення політичних переслідувань. Натоміть час витрачається на те, щоб якось дошкулити Петру Порошенку та перешкодити його діяльності як політичного діяча та опозиційного лідера. Адвокат висловив думку, що це політичні ігри, спрямовані на те, щоб перешкодити діяльності та здійснювати політично вмотивовані переслідування.
“Законне рішення має бути одне – відмовити прокурору”, – зробив висновок Головань. 

Закордонні дипломати закликають припинити “це божевілля” навколо переслідування Порошенка – Єлісєєв

Нагадаємо, що Печерський районний суд Києва арештував майно п’ятого президента України, лідера “Європейської Солідарності” Петра Порошенка.
Співголова фракції “Європейської Солідарності” Ірина Геращенко розцінює це як “політичні репресії проти опозиції і її лідера, вибіркове правосуддя, залякування і тиск”.
Суддя Печерського суду Віта Бортницька, яка ухвалила рішення про арешт майна п’ятого Президента Петра Порошенка, внесена в базу Центру “Миротворець” за “усвідомлені дії, спрямовані на руйнування судової системи України шляхом її дискредитації та підриву довіри до неї”.
Раніше секретар РНБО у 2014-2019 роках, керівник Центрального штабу “ЄС” Олександр Турчинов заявив, що чергова сфабрикована за вказівкою Зеленського справа проти п’ятого президента, лідера партії “Європейська Солідарність” Петра Порошенка перетвориться на фарс, так само як і всі попередні.
Народний депутат від фракції “Європейської солідарності” Ростислав Павленко погодився зі словами Олександра Турчинова та заявив, що справа проти п’ятого президента України Петра Порошенка розсиплеться, як усі попередні, та підкреслив, що це просто відвертання уваги від реальних проблем.
Крім того, народний депутат від фракції “Голосу”, член Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін зазначив, що оголошення підозри — це реакція на зменшення відстані між Зеленським та Порошенком у президентському рейтингу.
Раніше посольства США, Євросоюзу, Канади та Великої Британії застерігали українську владу від політично мотивованих переслідувань п’ятого президента Петра Порошенка.
Жорстку заяву також зробили депутати Європейського парламенту з групи Друзів України. Європейські партнери застерігають Зеленського, що вибіркове правосуддя несумісне із прагненнями України стати членом ЄС та НАТО.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Нарадча кімната для одного судді є юридичним казусом – Головань про засідання у справі Порошенка appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією