Вчені склали найстаріше у світі генеалогічне древо від людських кісток, похованих у гробниці віком 5700 років у Котсуолдсі у Великій Британії, пише BBC.
З аналізу ДНК людей з могил можна дізнатися, що поховані там належали до п’яти безперервних поколінь однієї великої родини.
“Чудове збереження ДНК в гробниці та використання високих технологій у відновленні стародавньої ДНК і аналіз дозволив нам розкрити найдавніше генеалогічне древо, коли-небудь реконструйоване, і проаналізувати його, щоб зрозуміти щось глибоке про соціальну структуру цих стародавніх спільнот”, – зазначив Іньїго Олальде з Університету Країни Басків в Іспанії, який був провідним генетиком дослідження і його співавтором.
Більшість з тих, хто був знайдений у гробниці, належить до роду чотирьох жінок, у яких були діти від одного і того ж чоловіка.
Право бути тут похованим було втілене на походженні від одного чоловіка. Але людей ховали в різних частинах гробниці за принципом походження від матріарха.
Склеп доби неоліту, або “піраміда”, у Гезлтоні-Норт в Глостерширі, має дві L-образні камери, одна звернена на північ, а інша на південь.
Це дослідження допоможе вченим зрозуміти сімейну динаміку серед людей кам’яного віку та дізнатися більше про їхню культуру.
Схожі новини
Повітряні сили вночі на Харківщині знищили 10 “шахедів”
Подорожчання помідорів в Україні різко пішло на спад
“Залізний полігон”: у ЗСУ ініціювали новий проєкт для підтримки українських виробників зброї