Експерти з громадської організації “Європейський інститут” заявили, що через владу, в Україні не розвивається бізнес, не залучаються інвестиції та не проводяться економічні реформи.
Про це йдеться на сайті “Європейського інституту”.
Необхідність змін у судовій системі була прописана ще у передвиборчій програмі кандидата в президенти Зеленського. У програмі сказано, що після його приходу до влади суди “перестануть бути прислужником у президента, уряду, парламенту чи місцевої влади, а нова влада поверне довіру і повагу до суду”.
Проте, 1 грудня 2021 року під час щорічного звернення до Верховної Ради України Зеленський сам підбив підсумки своєї судової реформи: “Судова реформа в Україні. Тут пишатися поки що нічим. Ми тільки на початку шляху, ми тільки проголосували перші два закони”.
У вересні 2021 року посли G7, заявили, що стурбовані та розчаровані процесом судової реформи в Україні.
“Зе-правосуддя”: чому гальмується судова реформа й чим це загрожує Україні
Про довіру до реформ в Україні можна судити з опитувань і очікування бізнесу в країні. Згідно з опитуваннями Європейської бізнес-асоціації, генеральні директори українських та міжнародних компаній погіршили оцінку інвестиційного клімату України у другій половині 2021 року. Зокрема, більшість (55%) вважають, що інвестклімат залишиться незмінним у першому півріччі 2022 року. 32% очікують подальшого погіршення ситуації (раніше таких було 17%). І лише 13% очікують на поліпшення інвестклімату в найближчі пів року (раніше – 25%). Трійка ключових бар’єрів, що стримують розвиток бізнес-клімату України, незмінна: слабка судова система (так стверджують 87% опитаних), високий рівень корупції (85%), а також тіньова економіка (76%).
Крім того, у вересні Американська торгово-промислова палата в Україні також представила своє дослідження бізнес-клімату в Україні, де 93% очільників підприємств вважають впровадження реальної та ефективної судової реформи, верховенства права, справедливого правосуддя та викорінення корупції стратегічним кроком №1, який уряд України має зробити для досягнення економічного зростання, покращення бізнес-клімату та залучення прямих іноземних інвестицій. На їх думку, суди (56%), правоохоронні органи (32%), олігархи (28%) та податкові органи (28%) створюють найбільші перешкоди для бізнесу в Україні.
Усі вищезазначені бар’єри для розвитку бізнесу та економіки країни: суди, корупція, правоохоронні та податкові органи, тіньова економіка – все це залежить від дій влади та породжуються самою владою і її конкретними чиновниками. Виходить, що найбільшою перешкодою для розвитку бізнесу, для залучення інвестицій і проведення економічних реформ, є сама влада.
Варто нагадати, раніше Президент України Володимир Зеленський підписав ініційований ним закон про Вищу раду правосуддя.
Нагадаємо, Венеційська комісія розкритикувала зміни у Верховному суді та судову реформу Зеленського.
Крім того, Комітет міністрів Ради Європи висловив стурбованість можливими несприятливими і довготривалими наслідками для Верховного Суду внаслідок реалізації нової судової реформи.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Найбільшою перешкодою для розвитку бізнесу в Україні є влада – експерти appeared first on Прямий.
Схожі новини
На ринку “Шувар” у Львові впала ціна на картоплю
У Пентагоні замінили всіх посадовців, які займалися питаннями співпраці з Україною: деталі
Україна та Албанія уклали угоду про довгострокову співпрацю: що вона передбачає