Віцепремєрка Ірина Верещук ініціювала створення гуманітарного коридора для росіян з Курської області на Сумщину. У ГО “Бюро аналізу політики” заявили, що відповідні урядові ідеї не сприймаються українцями, тому варто таким громадянам РФ лише надати можливість транзитом дістатися до Білорусі або Польщі, а далі – в Росію.
Таку думку в етері “Прямого” висловив експерт громадської організації Віктор Бобиренко.
“Я останніми днями бував в громадах, спілкувався з ВПО-шниками, з тими людьми, які умовно змушені були виїхати з цих громад, їм треба налагодити життя на нових місцях. І я там їх весь час питаю: а що ж заява Верещук? Вони всі кажуть: а ми не хочемо їх бачити, навіщо вони нам потрібні? Хай їх Путін забирає, нам вони 300 років не треба. Але ж ми розуміємо, що ми мусимо забрати, тому що, я ж кажу людям: ми ж не нацисти, ми мусимо це зробити, тому що ми – не вони”, – зазначив Бобиренко.
При цьому у ГО “Бюро аналізу політики” запропонували інший варіант урядової ініціативи – транзитом доправити росіян до Білорусі.
“Я, наприклад, пропоную такий варіант, щоб Україна була транзитним місцем. Ми мусимо забезпечити їх. Наприклад, посадити всіх бажаючих в автобус в Суджу вранці, десь сніданком нагодувати ближче до Сум, обідом десь в Прилуках, і ввечері вони можуть уже перетнути в районі між Черніговом і Гомелем російський кордон, і здати їх Лукашенку. Нехай їх повертає таким окружним шляхом на Брянщину. Якщо у нас немає таких можливостей забезпечити це з білоруською владою, то це може взяти на себе Червоний Хрест. Або якщо немає взагалі таких можливостей, ми можемо вивезти їх в Польщу, а Польща хай віддає в Калінінградську область анклав РФ”, – пояснив Бобиренко.
Пригожин на мінімалках або психологія рабів: чи готові росіяни до повалення режиму Путіна
В іншому разі, на його думку, можуть статися соціальні конфлікти між українцями та росіянами, особливо серед дітей.
“Чому я так кажу? Тому що при всій повазі до українців, як ви собі уявляєте, щоб їхні діти пішли тут в школу, вони десь тут в один магазин ходили з людьми, чи ми поселили їх в якийсь гуртожиток, то може статися так, що їм там в тому гуртожитку вибиватимуть хлопці вікна з рогаток, а у дітей буде постійний булінг в школі. А робити якісь канцтабори теж не наш метод, або якесь гетто теж не наш метод. Тому найкращий варіант – використовувати Україну як транзит і вивозити їх далі. Організовано вивозити через Польщу в Калінінград або через Білорусь на Смоленщину”, – додав експерт.
Раніше віцепрем’єрка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук заявила, що в уряді опрацьовують організацію гуманітарного коридору для цивільних з території Курщини, яку контролюють українські військові, до Сум. Однак багато українців не лише висловили своє обурення, але й назвали це знущанням з тих, хто втратив на цій війні близьких.
Натомість російська влада вирішила евакуювати мирне населення Курської області до Маріуполя, де росіяни проживатимуть у будинках, які “націоналізували” окупанти в українців, що залишили місто. Однак масова евакуація жителів Курщини на тимчасово окуповану територію Запорізької області не проводиться, спостерігаються лише поодинокі випадки.
Тим часом події в Курській області вже почали впливати на внутрішню ситуацію в РФ, що може призвести до непередбачуваних наслідків для Кремля. Причому ситуація навколо строковиків і невдоволеність російських еліт можуть спричинити початок процесу розвалу Росії.
При цьому, за даними The Washington Post, Курська операція зірвала секретні переговори з РФ щодо припинення вогню. Однак насправді немає жодних об’єктивних фактів, які свідчать про здачу інтересів України, результативні перемовини з Кремлем чи принаймні “ідеї пошуку компромісу” у найближчій перспективі.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Нагодувати і здати росіян Лукашенку: у Бюро аналізу політики зреагували на “гуманітарні ініціативи” Верещук appeared first on Прямий.
Схожі новини
ЗСУ ліквідували 1340 окупантів, 32 артсистеми та засіб ППО
Речник Повітряних сил Ілля Євлаш оголосив про відставку
Частину медиків залучать до ЗСУ: у МОЗ обговорили новий механізм мобілізації