fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Нацрада вигадала новий спосіб карати за роботу — журналіст про перевірку “Прямого”

Влада намагається заборонити медіа висвітлювати певні теми, що може свідчити про зачищення інформаційного простору перед якимось важливим політичним рішенням.
Таку думку в ефірі “Прямого” висловив журналіст і громадський діяч Сергій Штурхецький.
“Навіть слова важко дібрати. Тому що дійсно юридичних підстав абсолютно немає. Журналісти не є суб’єктами взагалі цього закону. Ми не підписували нічого. Ми не підписували ніяких документів про доступ до державної таємниці. Відповідно, яким чином ми можемо відповідати за те, що відбувається?” — сказав він.

Мені здається, Нацрада вигадала новий спосіб карати за роботу. Тому що журналісти виконали свою роботу і за це вирішила Нацрада їх покарати. Раніше вони займалися іншими видами діяльності. Ви пам’ятаєте, вони рахували кількість одного слова, яке вживали за ефір… В мене таке враження, що тепер із чотирьох букв — “ж”, “о”, “а” і “п” — наша Нацрада хоче скласти слово “зрада” чи “державна таємниця”. Я не знаю. У них тепер інші якісь заняття.

Сергій Штурхецький Журналіст, громадський діяч

За його словами, ЗМІ постануть перед вибором, чи варто висвітлювати щось, крім подій з інформаційних каналів Офісу президента.
“Але це було б смішно, якби це не було насправді дуже сумно. А сумно в тому, що це є специфічний, єзуїтський спосіб цензури. Він називається цензурою на теми. Тому що тепер будь-який журналіст чи будь-який редактор перед тим, як давати завдання журналістам висвітлювати ту чи іншу тему, десять разів подумає, чи треба мені про це робити сюжет. Тобто, усе повинно бути або тільки з YouTube і Facebook Офісу, або краще його не повинно бути. Тільки тоді ти убезпечений від того, що тебе не перевірить Нацрада”, — зазначив Штурхецький.

Це така стандартна процедура. Вона називається зачищенням інформаційного простору. І це мене більше непокоїть. Тому що зазвичай зачищення інформаційного простору або проба сил відбувається перед чимось таким… напередодні “великого шухера”. Тобто, щось має відбутися чи в політичному плані, чи, можливо, щось пов’язане з якимись зовнішньополітичними угодами, яке передбачає потребу консолідованого, монолітного висвітлення, однозначного висвітлення тієї чи тієї події. Тобто, можливо, щось має відбутися або готуються до непростих рішень, яких хотілося комусь, щоб вони були висвітлені тільки з одного боку.

Сергій Штурхецький Журналіст, громадський діяч

Нагадаємо, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення перевірить низку каналів через нібито розголошення державної таємниці. Зокрема, призначено перевірки ТОВ “Голдберрі” (“Еспресо”), ТОВ “Корона санрайс” (4 канал), ТОВ “ТРК “Україна” (“Україна”), ТОВ “ТРК “НБМ” (5 канал), ТОВ “ТК “Прямий” (Прямий), ТОВ “Новинна група Україна” (“Україна 24”).
Раніше адвокат Ігор Головань наголосив, що чинна влада тисне на телеканал “Прямий” за допомогою фейкових кримінальних проваджень.
Також стало відомо, що співробітники ДБР почали прослуховувати працівників телеканалу “Прямий”.
3 вересня 2020 року Національна рада з питань телебачення та радіомовленні позбавила “Прямий FM” ліцензії на мовлення.
Раніше повідомлялося, що керівництво ДБР вимагало арештувати “Прямий”, щоб припинити його діяльність.
Крім того, керівник слідчої групи ДБР Олег Корецький заявив, що фактичне керівництво Державного бюро розслідувань в особі Олександра Бабікова чинило тиск на слідчих з метою арештувати телеканал “Прямий”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Нацрада вигадала новий спосіб карати за роботу — журналіст про перевірку “Прямого” appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією