Національний банк України з 21 жовтня запровадить новий інструмент, який дозволить громадянам купувати долари США за офіційним курсом НБУ з подальшим їх розміщенням на строковий депозит у банку.
За повідомленням Нацбанку. після закінчення строку депозиту українці мають обов’язково зворотньо продати куплену валюту за офіційним курсом на день проведення зворотної операції.
У Нацбанку зазначили, що інструмент дасть змогу громадянам захистити свої гривневі заощадження від ризику курсових коливань, а НБУ – зберегти міжнародні резерви.
Сума та кількість таких вкладів для одного клієнта банку не обмежуються, повідомили в НБУ. Відсоткова ставка за депозитом встановлюватиметься відповідно до процентної політики банків, строк депозиту – від шести місяців з можливістю пролонгації, але без права дострокового розірвання.
За оцінками Національного банку, такий інструмент створить для громадян додаткову альтернативу вкладенню коштів у готівкову іноземну валюту, що сприятиме зменшенню попиту на неї, стабілізації очікувань та зниженню тиску на курс у готівковому сегменті валютного ринку.
Банки, зі свого боку, для нівелювання власного валютного ризику зможуть купувати долари США в Національного банку на суму проведення таких депозитних операцій за офіційним курсом та надалі розміщуватимуть придбану валюту на окремому рахунку в НБУ.
Водночас банки не матимуть можливості використовувати цю валюту на інші цілі, крім її обов’язкового зворотного продажу Національному банку за актуальним офіційним курсом після закінчення терміну таких валютних депозитів.
Для компенсації банкам витрат від проведення таких операцій Національний банк нараховуватиме відсотки на валютні залишки на відповідному окремому рахунку в НБУ з виплатою їх у гривні.
“Національний банк очікує, що такий інструмент також дасть змогу зв’язати частину структурного профіциту ліквідності в банківській системі, а отже, сприятиме збільшенню конкуренції серед банків за депозити в національній валюті, що відповідно стимулюватиме підвищення відсоткових ставок за гривневими вкладами та поліпшить монетарну трансмісію”, — йдеться у повідомленні.
Нацбанк залишив облікову ставку на рівні 25%
Водночас в НБУ додали, що цей інструмент не матиме негативного впливу на міжнародні резерви, враховуючи, що цей продукт передбачає зворотний продаж іноземної валюти.
Раніше у Національному банку заявили, що падіння ВВП України у 2022 році буде найбільшим за всю історію держави. За підсумками року показник валового внутрішнього продукту впаде на третину, а відновлення розпочнеться з другого кварталу 2023-го.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Нацбанк запровадив новий інструмент для захисту гривневих заощаджень: як він працюватиме appeared first on Прямий.
Схожі новини
Сума пожертв на інавгурацію Трампа стала найбільшою в історії
Як зросли ціни на комунальні послуги: дані Держстату
Як змінилася оренди 1-кімнаток у великих містах України