fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

На варті Неба й Землі: до Дня зенітних ракетних військ ЗСУ

З 3 липня 2011 року своє професійне свято відзначають представники українських Зенітних ракетних військ, яке було встановлено наказом Міністерства оборони України від 10.02.2011 – День зенітних ракетних військ Повітряних сил України.
Попри зазначене формулювання, Зенітні ракетні війська (ЗРВ) — рід військ у складі не лише Повітряних сил, але також – Сухопутних військ і Військово-морських сил, призначений, зокрема, для забезпечення протиповітряної оборони важливих адміністративно-політичних центрів, промислово-економічних районів та інших важливих об’єктів.

ЗРК Patriot. Фото: Міноборони

Мабуть, для всіх в Україні очевидно: відтоді, як лінія фронту стабілізувалася, точніше, війна стала здебільшого позиційною, мешканці міст та сіл, які розташовані на віддаленні від ліній боєзіткнень, завдячують своїй безпеці в тилу не лише піхоті, артилеристам, танкістам тощо, а й дедалі більшою мірою – саме зенітникам. Тих, хто захищає небо над нашим тилом, уже давно узагальнено називають короткою абревіатурою, знайомою навіть дітям – ППО.
“Слава ППО!”, “молимось на нашу ППО!”, “хлопці з ППО відпрацювали на всі сто” – ці репліки лунають в розмовах між цивільними в тилу, ними рясніють повідомлення в соцмережах перед повітряними атаками ворога, під час та після них.

SAMP/T. Фото з відкритих джерел

Саме завдяки Зенітним ракетним військам, а в ширшому розумінні – цій славнозвісній ППО, ми в тилу вже не почуваємось такими беззахисними проти московської навали, яка має чимало засобів для знищення всього живого, і здатна дістати повітряними ударами й до Волині, Буковини чи Галичини.
Хай не вводить в оману уявлення про те, що наші зенітники перебувають у “безпеці”, оскільки вони, мовляв, можуть бути й не безпосередньо біля лінії боєзіткнення. Наш ворог підступний, він любить, вміє і прагне вбивати, тому усвідомлює значення ППО для України, і ЗРВ та інші підрозділи, дотичні до ППО в широкому сенсі, є серед пріоритетних цілей загарбників.

ЗРК NASAMS

Попри технічний прогрес і новації, багато з яких були запроваджені лише протягом неповних двох з половиною років повномасштабного вторгнення, військова доктрина, до певної міри, залишається незмінною: для перемоги над ворогом зараз, як і в минулому, треба ліквідувати якомога більше живої сили й техніки загарбників, але ж Перемога – це також збереження життєздатності Української держави, її виробничих потужностей, можливості народжувати й виховувати дітей, здобувати й давати освіту, отримувати й надавати медичну допомогу.
Для існування в умовах війни, що триває, громадянам потрібні й відпочинок, і культурне дозвілля – в багатьох сенсах. Зокрема – щоб пам’ятати, за що й кого ми боремося, проти кого і чого воює Україна. Це – те, заради чого працюють наші зенітники – в межах ширшого поняття “ППО”. Від них, хоробрих воїнів, залежить безпека тилу – середовища для відновлення й накопичення сил та мотивації.
“Прямий” вітає українських зенітників, захисників нашого Неба й Землі та бажає їм сил і наснаги для Перемоги, вчасної та потужної допомоги від міжнародних партерів, рядовому складу – відповідального та розумного командування, офіцерам – рішучих та кмітливих солдатів. Вам довіряють, у вас вірять, на вас з нетерпінням та великою вдячністю чекають українці, яких ви захищаєте!
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post На варті Неба й Землі: до Дня зенітних ракетних військ ЗСУ appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією