fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

На що звертати увагу при оренді житла в Польщі?

Оренда житла – це один із перших і найважливіших кроків для тих, хто переїхав до іншої країни. Це також актуальне питання для всіх, хто ще не встиг придбати власне житло. Саме тому до вибору помешкання для оренди потрібно належно підготуватись, ознайомившись з усіма етапами та особливостями цього процесу. Дізнайтесь, на що потрібно звертати увагу при оренді житла в Польщі.
На що найперше звертати увагу?
Перед тим, як почати переглядати оголошення самостійно або звернутись до агента нерухомості, варто визначитись з усіма найважливішими критеріями, яким повинно відповідати майбутнє житло. Одним із таких критеріїв є, безумовно, місцерозташування житла. Поміркуйте про те, з яких районів вам буде зручно діставатись до роботи, до школи, у якій навчається дитина, до супермаркету тощо. Звичайно, варто врахувати й свої особисті вподобання: хтось бажає мешкати подалі від галасливого центру, комусь потрібно, щоб поряд був великий парк або зона відпочинку, хтось шукає насамперед можливості швидко переміщатись між різними локаціями. Відомо, що у містах існують різні райони – елітні, бізнесові, промислові тощо. Отримати інформацію про специфіку кожного з них можна в Інтернеті або у знайомих. Проте найдетальніше про кожен район вам розкажуть місцеві агенти нерухомості (https://www.nieruchomosci-online.pl/ua/). У кожному регіоні Польщі є спеціалісти, які допоможуть вибрати як район, так і житло, і зроблять це українською, російською чи англійською мовою.

Не менш важливим (а для багатьох людей – головним) фактором є вартість оренди. Основна сума, яку потрібно буде сплачувати, це власне орендна плата. Втім, в момент укладення договору ця сума може бути приблизно втричі більшою. Найімовірніше вас попросять сплатити заставу (власник бажає отримати її як страховку на випадок можливих пошкоджень), яка зазвичай дорівнює місячній орендній платі або перевищує її у 2-3 рази, якщо у помешканні нещодавно був ремонт, встановлена сучасна дорога техніка, або якщо в орендаря є хатні тварини. Залежно від умов договору або домовленості, власник поверне вам заставу після завершення терміну оренди або зарахує її як плату за останній місяць оренди. Таку ж суму необхідно буде заплатити за послуги агента. В окремих випадках агенту платять по 50% орендар та орендодавець. Отже, потрібно визначити суму, яку ви готові витрачати щомісяця на оренду житла, додати до неї вартість комунальних послуг (приблизну суму для кожного сезону можна дізнатись з оголошень), і бути готовим до додаткових витрат на етапі пошуку житла. Пам’ятайте, що платити за попередній огляд житла не потрібно!
Визначились з місцем і ціною. Що далі?
Маючи уявлення про те, де ви бажаєте жити і скільки готові платити за оренду, можна переходити до конкретних аспектів та оголошень. Радимо надалі керуватись стратегією «від загального до деталей», яку ми розпочали на етапі оцінки місця та вартості. Отже, спочатку визначтеся, яке саме житло вам потрібне: площа, кількість кімнат, поверх. Тому, хто мешкає сам і частину дня проводить на роботі, напевно вистачить однокімнатної квартири. Якщо з вами родичі або діти, або якщо ви працюєте віддалено і маєте необхідність розділити зони праці та відпочинку, варто шукати помешкання з більшою кількістю кімнат. Якщо житло призначається для людей похилого віку, зверніть увагу на наявність ліфта або обирайте нижчий поверх.
Після цього з’ясуйте стандарт житла, адже від нього також залежить вартість оренди. Стандарт визначається станом підлоги та стін у помешканні, датою останнього ремонту, станом вікон, дверей, радіаторів, освітленням. Наступний елемент – меблі і техніка. Якщо у вас є деякі свої речі, можна розглянути варіанти з базовим набором техніки та меблів. В іншому випадку варто звернути увагу на помешкання, які не потрібно додатково обладнувати, тобто з усіма девайсами і зручностями на кшталт пилососа, праски, мікрохвильової печі, телевізора, Wi-Fi, шаф, столів, крісел або стільців, робочих поверхонь на кухні тощо. Звичайно, що краще обладнане житло, то вищою буде плата за нього. Насамкінець дізнайтесь, чи є у помешканні комірчина або інші господарські зони, гараж або стоянка на території будинку, а також чи матимете ви до них доступ. Ці нюанси іноді випадають з поля зору, а проте вони значною мірою впливають на задоволення від проживання в тому або іншому місці. Радимо також присвятити трохи часу на те, щоб самостійно ознайомитись з локацією, поговорити з сусідами. Потребуєте додаткових порад? Ознайомтесь зі статтею від nieruchomosci-online.pl – https://www.nieruchomosci-online.pl/porady/wynajem-mieszkania-w-polsce-ua-18942.html).

На що звертати увагу при підписанні договору оренди?
Грамотно складений договір оренди – це “гарантія безпеки” як для орендодавця, так і для орендаря. Проте це не означає, що можна не перечитувати його зміст! Стандартний договір оренди житла містить інформацію про сторони договору (персональні дані), предмет договору (опис житла і факт передачі житла в оренду), термін дії договору і термін повідомлення про намір його розірвати (якщо договір не безстроковий), умови дострокового розірвання інших видів договору, розмір орендної плати, термін і спосіб її оплати, порядок виконання ремонтних робіт тощо.
Ще один важливий документ, укладення якого є стовідсотковою перевагою для обох сторін, це акт передачі-прийому житла. У ньому фіксується стан лічильників на момент підписання договору, стан приміщень у помешканні, стан техніки та меблів, наявність додаткових господарських приміщень, що закріплені за помешканням. До акту можуть додаватись фотографії, а у самому акті обов’язково вказується дата і місце його підписання, адреса помешкання та імена сторін. Головне призначення цього документа – це захист сторін від необґрунтованих витрат під час оплати комунальних послуг або ремонту.
The post На що звертати увагу при оренді житла в Польщі? appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією