fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Мирний план” Трампа: чи будуть реальні гарантії безпеки для України

“Мирний план” президента Дональда Трампа не передбачає участі США в гарантіях безпеки України. При цьому він готовий застосувати різноманітні важелі впливу, щоб шантажувати Україну і Європу щодо “мирного процесу” в інтересах Кремля.
Таку думку в етері “Прямого” висловив Пітер Дікінсон, науковий співробітник Atlantic Council, видавець журналів Business Ukraine і Lviv Today.
“Головна проблема у тому, що ми не знаємо, що означають слова “гаранти безпеки”. Ми не знаємо, про що конкретно йдеться. Єдине, що можемо сказати, – це те, що європейський план передбачає участь США у гарантіях безпеки, але в американському плані про це нічого не пишуть. Тобто здається, що американська участь у гарантіях безпеки не передбачається.

“До булави ще треба й голови”: як відновити фахову комунікацію зі США

При цьому він наголосив, що складно оцінити ситуацію, оскільки немає інформації про конкретні гарантії безпеки.
“Коли ми говоримо про мирний процес або потенційний мирний договір між Росією та Україною, гарантії безпеки займають 90% всього. Можна сподіватися, що територіальні питання, в принципі, вирішені. Єдине питання – це конкретний легальний статус чи визнання Криму. Але зрозуміло, що вся територія, яка зараз під російською окупацією, залишається де-факто під контролем Москви. Це зрозуміло і в європейському, і в американському плані. Єдина серйозна різниця – це те, що Америка готова легально визнати російську окупацію Криму як частину Росії. Це не впливає на безпеку України, але впливає на світовий порядок”, – пояснює Дікінсон.
За його словами, Трамп готовий використовувати різноманітні важелі впливу, щоб шантажувати Україну і Європу щодо “мирного процесу” в інтересах Кремля.
“Трамп поспішає з мирною угодою. Він обіцяв це зробити за один день, тепер хоче за сто днів. Він не хоче слухати українські позиції, не особливо слухає європейські позиції, а хоче слухати російські. Для нього головне – це гарні відносини з Росією, і він готовий на все, щоб захищати свої інтереси в Росії і свої відносини з Володимиром Путіним. Але ми бачимо, що Трамп і Зеленський вже спілкувалися, і кажуть, що, можливо, буде ще одна зустріч після похорону Папи Римського. Якийсь діалог йде, але в цілому ми бачимо тенденцію: Трамп поспішає з угодою, і він хоче домовитися з Росією”, – наголосив Дікінсон.

Складний, але не безнадійний партнер: як варто працювати з Трампом

“Те, що каже Україна, не на першому плані. Він готовий шантажувати Україну і Європу через постачання американської зброї, яка дуже потрібна Україні. Перш за все це ППО, це ракети для систем Patriot. Тільки Америка може надавати ці системи, і навіть якщо європейські партнери хочуть передати Україні свої запаси ракет і систем Patriot, США повинні дати згоду, оскільки це американська технологія”, – резюмував представник Atlantic Council.
Нагадаємо, напередодні у ЗМІ з’явився повний текст мирної угоди, запропонованої США. Основні розбіжності в американському та європейсько-українському документах щодо врегулювання війни в Україні стосуються послідовності розв’язання територіальних питань, зняття санкцій з Росії, гарантій безпеки та чисельності української армії.
Тим часом Президент України Володимир Зеленський запевнив, що найближчими днями можуть відбутися зустрічі, які наблизять тишу для України. За його словами, потрібен справжній тиск на РФ, аби російська сторона прийняла або американську, або українську пропозицію зупинити вогонь і рухатися до миру.
При цьому Зеленський наголосив, що позиція української сторони щодо визнання російського контролю над окупованими територіями залишається незмінною попри заяви американського лідера Дональда Трампа.
До слова, Володимир Зеленський 26 квітня провів зустріч із Дональдом Трампом у Римі, де обидва лідери взяли участь у церемонії прощання з Папою Римським Франциском. За словами Зеленського, переговори були продуктивними.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Мирний план” Трампа: чи будуть реальні гарантії безпеки для України appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією