fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Ми втрачаємо те, що могли б мати для держбюджету: Южаніна про неспроможність уряду вилучити російські активи

В Україні нараховується 136 об’єктів підсанкційного майна РФ, однак лише один з них перебуває на фінальній стадії і готується до продажу. Причому за півтора роки повномасштабної війни в уряді так і не спромоглися ухвалити рішення про спрощений механізм стягування російських активів.
Про таке розповіла в етері телеканалу “Прямий” народний депутат України, член комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна.
Коментуючи нещодавню заяву в.о. очільника Фонду держмайна Олександра Федорошина про те, що механізм стягування російських активів недосконалий і потребує поліпшення, Южаніна наголосила на тому, що такі рішення треба було ухвалювати набагато раніше, а не на другому році повномасштабної війни.
“Коли зараз звучить заява вже майже по закінченню двох років війни і прийняття таких рішень про те, що закон про санкції є недосконалим, так тоді хотілось би почути – так що ж все-таки з активами, в кого вони перебувають: вони працюють на попередніх власників чи вони працюють на нашу державу, чи сплачують лише податки? Тобто що відбувається? Чи вони вже зовсім не працюють, як це ряд підприємств, на яких були накладені санкції через власність Російської Федерації”, – зазначила нардеп.

G7 триматиме конфісковані 280 мільярдів доларів російських активів, доки кремль не компенсує Україні всі збитки

На її думку, ця заява говорить про те, що треба вносити зміни для того, щоб Кабмін дуже швидко ухвалював рішення про управителя таким об’єктом. “Тобто поки там всі процеси проходять юридичну очистку, зокрема в судах, потрібно щоб об’єктом хтось управляв і цей об’єкт давав користь державі, а не попереднім власникам”.
За словами Южаніної, якщо відкрити реєстр Фонду держмайна, то там обліковується 136 об’єктів санкційного майна, однак “лише один з них десь там доходить до четвертого етапу, коли він буде підготовлений до аукціону і запропонований до продажу”.
Водночас, каже нардеп, за цей період часу деякі з них уже повністю або розпорошили свою цінність, або вилучили свої активи у різний спосіб. “Не зовсім законний, але це робили. Бо ви ж розумієте що кожен попередній власник знаходив тут своїх агентів, які йому допомагали це робити”, – зауважила нардеп.
“Коли ми вимагаємо від наших партнерів допомоги і розпорядження російськими активами, які знаходяться у них, на користь України, то давайте спочатку наведемо лад і дамо відповідь собі: а що ми зробили, чи ми так робимо все для того, щоб ці активи нам користь приносили, чи кинули це питання, і воно просто от іноді тільки піднімається, а взагалі не зроблено до кінця, не виписані всі процедури”, – резюмувала Южаніна, додавши, що Україна втрачає те, що “могла би мати у державному бюджеті”.

Повна бездіяльність уряду: в Україні досі не можуть дати раду конфіскованим російським активам

Нагадаємо, на початку жовтня за матеріалами Служби безпеки суд наклав арешт на всі корпоративні права в Україні, що належали підсанкційним російським олігархам Михайлу Фрідману, Петру Авену та Андрію Косогову.
Тим часом США та Євросоюз домовились вивчити можливість спрямування Україні доходів від заморожених активів РФ. Кошти мають бути спрямовані на підтримку, відновлення та реконструкцію країни.
Як відомо, на початку жовтня держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Штати та країни Євросоюзу шукають можливості передати заморожені російські активи для відновлення України. А 7 вересня Блінкен під час візиту до Києва поінформував, що США вперше передають Україні активи, конфісковані у російських олігархів. Ці кошти спрямують на підтримку українських ветеранів.
Раніше у ЗМІ повідомляли, що країни Євросоюзу знайшли спосіб законного використання доходів від заморожених російських активів. Очікується, що активи російського центрального банку, заморожені в ЄС, принесуть близько 3 мільярдів євро непередбаченого прибутку. Більш ніж половина активів містяться в грошових коштах і депозитах, а “значна сума” решти  —  в цінних паперах, які перетворяться на гроші відповідно до погашення в найближчі два-три роки.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Ми втрачаємо те, що могли б мати для держбюджету: Южаніна про неспроможність уряду вилучити російські активи appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією