Джерело: Telegram-канал автора
МВФ та українська влада досягли угоди на рівні персоналу щодо пʼятого перегляду чотирирічної програми розширеного фінансування (EFF). За умови схвалення Виконавчою радою МВФ Україна отримає доступ до близько 1,1 мільярда доларів.
Щодо наших податкових перспектив на сайті МВФ йдеться про те, що:
“Бюджет на 2025 рік має враховувати фінансові обмеження та цілі щодо стійкості боргу, і рішучі зусилля щодо мобілізації внутрішніх доходів є критично важливими”;
“Податкові надходження мають зрости у 2025 році та надалі, щоб створити простір для критично важливих витрат, зберегти необхідні резерви та відновити фіскальну стабільність”.
Як збільшити надходження, враховуючи, що, за оцінкою МВФ, в II півріччі 2024 року очікується уповільнення економічного зростання через постійні атаки на енергетичну інфраструктуру та вплив війни на ринок праці.
“Досягнення цього вимагатиме впровадження постійних заходів податкової політики та невпинних зусиль з усунення чинних можливостей для ухилення від сплати податків, покращення дотримання законодавства та боротьби з тіньовою економікою відповідно до Стратегії національних доходів (НСД)”.
Також у Фонді виступили за зміни до Митного кодексу, які мають “підтвердити центральну роль Міністерства фінансів у нагляді за митницею”.
Цікаво-цікаво, особливо щодо “центральної ролі Мінфіну”. А далі щодо роботи місії МВФ в України протягом останніх днів.
Робота проводилася з виконавчою владою та Офісом Президента. З комітетами чи їх представниками не зустрічались. З представниками опозиції – не зустрічались. Сподіваюсь, розумієте, про що я. Моновлада вирішує все.
З власного досвіду: у минулому скликанні представники “опозиції” були першими радниками та представниками “реальних” настроїв у суспільстві та Верховній Раді.
Офіційно щодо підвищення податків МВФ не висуває конкретних вимог. І це добре. Адже тепер буде складно уряду і голові податкового комітету прикриватися якимось “єдиним” варіантом, “погодженим з МВФ”, при підготовці ресурсного проєкту закону до повторного першого читання.
Добре, що Керівник місії вкотре зазначив, що українська влада має вживати заходів для закриття чинних можливостей для ухилення від сплати податків і боротьби з тіньовою економікою. Цей напрям роботи упущений, і щоб його розпочати, потрібна для початку політична воля.
Сподіваюсь, чутки про зміни в центральному апараті податкової служби – це початок цієї волі.
По трактуванню змін до Митного кодексу, які мають підтвердити роль Мінфіну у нагляді за митницею, трохи дивно. Державна митна служба України не має спеціального статусу.
Вся її робота координується та спрямовується міністерством фінансів України. Тут якесь непорозуміння, впевнена.
Як відомо, Україна та Міжнародний валютний фонд на рівні експертів домовилися про п’ятий перегляд програми EFF. Тепер угоду має затвердити Виконавча рада Фонду, після чого Україна отримає 1,1 млрд доларів.
Нагадаємо, в липні Україна отримала 2,2 мільярди доларів від Міжнародного валютного фонду.
Як повідомлялося, після отримання п’ятого траншу від МВФ розміром $2,2 млрд у межах чотирирічної програми розширеного фінансування Extended Fund Facility (EFF) Україна наростила свої зобов’язання перед Фондом до $13,85 млрд.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Моновлада вирішує все”: що передбачає нова угода між Україною та МВФ appeared first on Прямий.
Схожі новини
Прогулявся Києвом та поїв борщу: до Києва приїхав оскароносний актор Майкл Дуглас
Військова підтримка та відновлення енергетики: Хорватія оголосила про новий пакет допомоги Україні
Приступ відвертості Шмигаля