У Мін’юсті заявили, що для засуджених, які захочуть добровільно мобілізуватися в українську армію, будуть створюватися окремі підрозділи. Наразі законопроект про мобілізацію засуджених перебуває на розгляді Верховної Ради.
Про це розповів міністр юстиції Денис Малюська в ефірі телемарафону.
За його словами, законодавство містить певні гарантії, які забезпечать, щоб імплементація закону була ефективною. “Зокрема, це не тільки добровільна, тобто контрактна форма служби, але і створення окремих підрозділів, там де будуть служити ті, хто був звільнений з місць позбавлення волі. Щоб не було різного підходу, щоб хтось, раптом вийшовши з в’язниці не опинився в “ужгородському котлі”, не виконуючи свій військовий обов’язок”, – пояснив посадовець.
Водночас Малюська наголосив, що такі мобілізовані могли б виконувати задачі, які не пов’язані з застосуванням зброї. Наприклад, будувати фортифікації.
Терміни служби, ротації та скасування 100% броні для силовиків: “Європейська Солідарність” ініціювала зміни до закону про мобілізацію
“Сучасна армія – це не лише стрільба з автомата. Це багато фізичної роботи, яка не потребує використання зброї 24/7. Я думаю, що такі підрозділи можуть виконувати роботи по побудові інфраструктури, інженерних споруд, захисних споруд. Наші військові багато копають, я думаю, що тут наші “вихованці” можуть дати фору багатьом військовим”, – зазначив він.
Нагадаємо, 10 квітня депутати Верховної Ради ухвалили у першому читанні законопроєкт, який дозволятиме мобілізацію засуджених осіб. За відповідний документ проголосували 254 нардепи.
При цьому умовно-дострокове звільнення від відбування покарання не застосовуватиметься до осіб, які були засуджені за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, засуджені за скоєння умисного вбивства двох або більше осіб, або поєднане зі зґвалтуванням або сексуальним насильством, а також засуджені за скоєння кримінальних правопорушень, передбачених статтями 152-156-1, 258-258-6, частиною четвертою статті 286-1 цього Кодексу.
Як повідомлялося, у січні Міністерство юстиції вже напрацювало відповідні законодавчі зміни для мобілізації засуджених. За словами заступниці міністра юстиції Олени Висоцької, з початком великої війни були “тисячі звернень” від засуджених, які хотіли долучитись до лав Збройних сил України, проте чинне законодавство забороняє їм мобілізуватися.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Мобілізація засуджених: міністр юстиції розповів подробиці урядових ініціатив appeared first on Прямий.
Схожі новини
Українці заговорили про “відмову” від долара
Шахраї придумали нову схему з переказами
Азартний бізнес не зміг вийти з тіні