fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Міжнародні резерви України в серпні становлять майже 22,4 мільярда доларів – Нацбанк

За попередніми даними, станом на 1 серпня 2022 року міжнародні резерви України становили 22,385 мільярда доларів.

За повідомленням Національного банку України у липні міжнародні резерви зменшилися  на 2% з огляду на інтервенції Нацбанку та виплати за внутрішніми валютними зобов’язаннями держави, які значною мірою компенсовані валютними залученнями на користь уряду.
Загалом упродовж липня динаміку міжнародних резервів визначала низка чинників, зокрема, операції НБУ на міжбанківському валютному ринку.
Відомо, що Нацбанк продав на валютному ринку 2 117,0 мільйони доларів та викупив до резервів 922,0 мільйони доларів. Сальдо інтервенцій НБУ за підсумками липня було від’ємним і становило 1 195,0 мільйон доларів. Зменшення чистого продажу валюти пов’язане насамперед із коригуванням офіційного курсу гривні до долара США з 21 липня на 25% (до рівня 36,57 гривні за 1 долар США).
Після встановлення нового офіційного курсу гривні до долара США чистий попит за безготівковими операціями клієнтів помітно зменшився. Так, із 22 липня і до кінця місяця щоденно на міжбанківському валютному ринку фіксувалася чиста пропозиція обсягом від 40,0 млн дол. до 70,0 мільйонів доларів.
Зменшення обсягів емісійного фінансування до 30,0 мільярдів гривень у липні (з 105,0 мільярдів гривень у червні) також сприяло зменшенню тиску на міжнародні резерви.
Крім цього, на зменшення резервів вплинули операції з управління державним боргом та отримання допомоги від іноземних партнерів.
Валютні надходження на рахунки уряду України в Національному банку в липні становили 1 563,2 млн дол. Зокрема, 1 049,1 млн дол. надійшли від уряду Німеччини, а 514,0 млн дол. – від розміщення валютних внутрішніх державних облігацій (ОВДП).
Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив 677,0 млн дол., у тому числі 630,0 млн дол. спрямовано на обслуговування та погашення ОВДП, а 47,0 млн дол. – на розрахунки з іншими кредиторами.
Також на динаміку міжнародних резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів через зміну ринкової вартості та курсів валют. Минулого місяця їх вартість знизилася на 107,9 млн дол.

Падіння ВВП у 2022 році буде найглибшим за всю історію держави: Нацбанк оприлюднив інфляційний звіт

Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,5 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку.
Як відомо, Національний банк України 21 липня 2022 року скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25%, встановивши його на рівні 36,5686 грн/дол. США.
Нагадаємо, за даними Держстату, споживчі ціни у червні 2022 року в Україні зросли на 21,5% у річному вимірі, прискорившись проти 18% місяцем раніше.
Тим часом Національний банк України запровадив для кредитних спілок можливість спрощеного порядку відкликання (анулювання) ліцензій. Рішення прийняте з урахуванням негативного впливу війни на ринок кредитної кооперації.
Як повідомляв “Прямий”, унаслідок воєнних дій в Україні зростають ризики розгортання кризи. Економіка зіткнулася з негативним шоком, фіскальний дефіцит сягнув близько 5 мільярдів доларів на місяць. Союзники надають значну допомогу, але її недостатньо. Аналітики запропонували кілька заходів, які можуть допомогти впоратися з викликами.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Міжнародні резерви України в серпні становлять майже 22,4 мільярда доларів – Нацбанк appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією