fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Місія нездійсненна: чи вдасться Путіну втримати військову базу РФ у Сирії

Кремлівському режиму принципово важливо втримати військову базу у Сирії під контролем, зокрема через зручність розташування для нанесення балістичних ударів по території України та перегрупування своїх сил. Однак в останні роки РФ знизила підтримку сирійського диктатора Башара Асада.
Про це в етері “Прямого” розповів дипломат Дмитро Чекалкін.
“Насправді, росіянам принципово важливо зберегти свою єдину таку потужну військово-морську базу в Середземномор’ї, що розташована в сирійському місті Тартус, яку надійно охороняють не тільки сухопутні підрозділи Росії, які зберігаються на підконтрольних Асаду територіях. І це військово-повітряна база у Хмеймім, яку росіяни теж тримають в повній бойовій готовності. Там, за різними оцінками, до 40 російських літаків перебуває, які забезпечують охорону цієї військово-морської бази, яка росіянам принципово важлива для того, щоб функціонували в автономному режимі їх операції в Середземномор’ї”, – зауважив Чекалкін.
При цьому він нагадав, що ці кораблі використовуються для нанесення ударів балістичними ракетами по Україні. “Тому з нашого боку вигідно, щоб ці сили, які зараз задіяні разом з Туреччиною і здійснюють свій наступ на територію, яку контролюють війська Асада, відволікали велике російське угруповання, таким чином обмежуючи можливість Росії перерозподіляти свої сили і посилювати свої угруповання, які діють на українському фронті”, – пояснює дипломат.

Падіння Алеппо: Ердоган влаштував фатальне приниження Путіна

Водночас він наголосив, що за останні роки суттєво змінилася ситуація щодо підтримки Кремлем режиму Башара Асада.
“Хоча і лишилися регулярні підрозділи російської армії на теренах Сирії, там за різними оцінками до ста є військових об’єктів, де перебувають російські підрозділи. Тобто це відволікає велику кількість російських сил. Але найактивніше були задіяні підрозділи “Вагнера”, і вони були найефективнішими на цьому напрямку. Однак після провалу цього заколоту Пригожина вони були всі або перекваліфіковані, поміняли свій склад, і здебільшого були переведені якраз з Сирії до Африканського континенту, де сьогодні Росія контролює певні території з корисними копалинами”, – нагадав Чекалкін.
“А з іншого боку, Асаду теж найефективнішу підтримку забезпечували підрозділи “Хезболли”, які розташовані не тільки на території Лівану, але й на території Сирії. І сьогодні після активних антитерористичних дій Армії оборони Ізраїлю вони знекровлені, знищена була вся військова верхівка, аж до командирів батальйонів, суттєво зменшені їхні потужності, їхня активність, і відповідно Асад лишився без двох потужних каналів своєї підтримки”, – резюмував дипломат.

Чому колапс режиму Асада вигідний Україні і є катастрофою для Росії

Раніше повідомлялося, що загони сирійських повстанських угруповань, які цього тижня розпочали масштабну атаку на північному заході Сирії, після боїв 29 листопада підійшли до околиць Алеппо і просуваються до центру міста.
При цьому урядовим військам наказали “обережно відступати” з основних районів міста, куди увійшли сили повстанців, які на той момент контролювали 40% західних кварталів міста.
Згодом, 30 листопада, сирійські військові оголосили про “тимчасове виведення військ” з Алеппо для підготовки контрнаступу проти повстанців. Як уточнили у збройних силах Асада, відхід з міста є частиною перегрупування перед прибуттям підкріплення для контратаки.
Водночас у відповідь на наступ повстанців на Алеппо російські та сирійські військові літаки почали бомбити контрольовану повстанцями територію на північному заході Сирії, недалеко від кордону з Туреччиною. Росія, один із ключових союзників Асада, пообіцяла Дамаску додаткову військову допомогу, щоб перешкодити повстанцям.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Місія нездійсненна: чи вдасться Путіну втримати військову базу РФ у Сирії appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією