fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Міняємо кумів на друзів: Омелян пояснив кадрові ротації в уряді і мету Банкової

Останні звільнення в Кабінеті міністрів показали, що в Україні відсутній системний підхід до державного апарату, зокрема немає прозорості у рішеннях. При цьому наразі існують усі підстави для розпуску парламенту, однак в умовах війни проводити вибори не варто.
Про це в етері “Прямого” заявив Володимир Омелян, політик, військовослужбовець ЗСУ, ексміністр інфраструктури України
“Коли ми міняємо кумів на друзів – я не знаю, чи це ефективно. Коли міністри просто звільняється пачкою, до тих вакансій, які вже є в уряді, без жодного слова, а що ти, чоловіче, робив, чого ти досяг, які були плани, за що тебе врешті-решт звільнили. Це не демократія. Запросили написати заяву, чоловік написав, та й пішов собі з Богом. Єдине, що я сподіваюся, що ці всі люди, які були звільнені чи будуть звільнені, і не будуть працевлаштовані далі у вертикалі влади, приєднаються на фронт, ми їх там чекаємо. Піхоти бракує”, – зазначив Омелян.
При цьому він пояснив “логіку” призначень в уряді. “Коли ви берете людей з базару чи з масажного салону, чи з перукарні, і кажете, що ти будеш там одним депутатом завтра чи міністром післязавтра, при всій повазі до цих професій, мабуть, “трускавецької школи” для цього недостатньо. Наприклад, міністр стратегічної промисловості Камишін. Він працював в “Укрзалізниці”, потім його забрали радником, потім він працював міністром стратегічної промисловості, зараз він стає стратегічним радником на Банковій. Якщо у нас є досягнення в галузі стратегічної промисловості, про яку говорить президент, то чому ви цього чоловіка рухаєте? Лишіть його на своїй посаді, якщо він їй відповідає”, – пояснює експосадовець.
“Єдине, що мене тішить – якщо дійсно відбудеться об’єднання Міністерства юстиції і посади віцепрем’єр-міністра з європейської інтеграції, і призначення Стефанішиної на цю посаду. Це сильне призначення. Бо нам потрібна велика команда, щоб ми займалися серйозно євроінтеграцією”, – додав Омелян.

Перезавантаження Кабміну: Арахамія назвав імена нових кандидатів на посади міністрів

“Системного державного підходу до державного апарату, на жаль, останні роки не прослідковується. І це дуже прикро, бо потім всі скаржимося, що держава погано функціонує. Погано функціонує, тому що підібрали ідіотів, вибачте”, – обурюється військовий.
При цьому він вважає, що наразі існують усі підстави для розпуску Верховної Ради через відсутність більшості, однак в умовах війни проводити вибори не варто.
“Мені здається, що монокоаліція у тому вигляді, як вона існувала на початку каденції Зеленського, і зараз – це дві різні речі. “Слуги” без ОПЗЖ не мають голосів для схвалення фактично жодного рішення. Тобто є всі формальні підстави, як це було свого часу у 2019 році, хоча тоді там було натягнуто, а зараз все є, що немає голосів в коаліції, а отже має бути розпуск парламенту і вибори. На час війни ми вирішили, що ці питання не піднімаємо, хоча в 2015 році ми вибори проводили”, – переконаний колишній міністр.
Нагадаємо, що Верховна Рада України не змогла звільнити Ірину Верещук з посади віцепрем’єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Окрім того, 3 вересня міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, міністр юстиції Денис Малюська та міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець написали заяви про відставку.
Напередодні президент України Володимир Зеленський звільнив Ростислава Шурму з посади заступника керівника Офісу президента. Також віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина вирішила піти у відставку.
Як повідомлялося, очільник Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба подав до Верховної Ради заяву про відставку. Заяву мають розглянути під час одного з найближчих пленарних засідань.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Міняємо кумів на друзів: Омелян пояснив кадрові ротації в уряді і мету Банкової appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією