fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Міністра оборони РФ викликали до СБУ

Служба безпеки України (СБУ) викликала міністра оборони Росії Сергія Шойгу для проведення слідчих дій, повідомляє українське видання «Главком». Воно опублікувало копію повістки, яку підписав старший слідчий головного управління СБУ в Донецькій і Луганській областях Тарас Бутенко.

У документі говориться, що Шойгу повинен прибути до Маріуполя 20 липня “для вручення письмового підозри по ч.3 ст. 27 КК, ч.5 ст. 260 КК (створення непередбачених законом воєнізованих збройних формувань, що призвело до загибелі людей) “.

Аналогічний виклик направлено на адресу відомого російського бізнесмена, Костянтина Малофєєва.

У липні 2014 року в відношенні Малофєєва в Україні було заведено кримінальну справу. Його запідозрили в пособництві фінансування “невстановлених осіб в незаконних збройних формуваннях на території України”. Тоді ж фігурантом справи став Шойгу, українські слідчі звинуватили його в “організації участі невстановлених осіб в незаконних збройних формуваннях”. Ці групи діяли на території Донецької та Луганської областей України та здійснювали “системні розбійні напади на органи державної влади, підрозділи Збройних сил і Національної гвардії України, підприємства, організації”. У серпні того ж року українське МВС викликало Шойгу і Малофєєва на допит.

Два роки по тому російського міністра, його двох заступників та ще десять генералів з числа вищого командного складу ЗС Росії оголосили в розшук в Україні. Як заявили в Генпрокуратурі країни, їм було “повідомлено про підозру у вчиненні особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, громадської безпеки, миру і міжнародного правопорядку”.

Поділитися цією публікацією