Міністерство культури та стратегічних комунікацій України офіційно визнало компанії “Суперсиметрія” та “Підпільний стендап” критично важливими для стабільного функціонування економіки і життєзабезпечення населення в особливий період.
Згідно з наказами Мінкультури від 9 травня до 16 липня, ТОВ “Суперсиметрія” (компанія, що володіє правами на всі твори гурту “Океан Ельзи”, заснована співаком Святославом Вакарчуком) та ТОВ “Підпільний стендап” (український стендап-проєкт, заснований коміком Святославом Загайкевичем) отримали статус критично важливих підприємств. Вони відповідають критеріям для забезпечення потреб Збройних сил та інших військових формувань в умовах воєнного часу.
Окрім цього, статус критично важливих підтверджено або надано також ряду медіакомпаній і культурних установ. Серед них — ТОВ “Медіацентр “Вісті”, видавництва “Академія” та “Антологія”, УНІАН ТБ (ТОВ “Дідживан”), інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна”, радіостанція “Буковинська хвиля”, канал “Бігуді” (ТОВ “Вінж 4”) і особливо відзначений телеканал “1+1 Україна” (ТОВ “ВІЖН 1+1”). Також до списку увійшли Харківська книжкова фабрика “Глобус”, Українська радіо група, Національний центр Олександра Довженка та Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.
Крім медіа, статус критично важливих отримали також компанії у сфері консалтингу та IT — ТОВ “Веданта-експерт”, “Нью фрідом”, “Поларт”, “Новий обрій”, “НФ”, “ПКА Груп”, “Діджиталс солюшнс” та “СЕС Сіріус Україна”.
Нагадаємо, що наприкінці 2024 року уряд затвердив постанову №1332, яка оновила порядок бронювання співробітників підприємств, які мають критично важливий статус, через портал “Дія”. Згідно з новими правилами, підприємства повинні мати середню зарплату працівників не менше 20 тисяч гривень на місяць (2,5 мінімальної зарплати) за останній квартал, а працівники, які претендують на бронювання, мають відповідати цим вимогам.
7 лютого 2025 року Мінкультури затвердило нові критерії для визначення підприємств, установ і організацій, які є ключовими для культурного і інформаційного секторів національної економіки.
Раніше міністерство підтвердило критично важливий статус для низки медіа та культурних організацій — зокрема телеканалів “1+1”, “5 канал”, “Прямий”, “Інтер”, ICTV, “Новий канал”, СТБ, а також інформаційних агенцій і музичних гуртів, серед яких “Без обмежень” і “Бумбокс”. До списку також увійшли понад 80 театрів, опер, цирків, оркестрів, музеїв, бібліотек та навчальних закладів.
Особлива увага приділяється компанії “1+1”, яка неодноразово визнавалася одним із ключових гравців на медійному ринку України та внесена до переліку критично важливих для держави.
Нагадаємо, Міністерство культури та стратегічних комунікацій України офіційно затвердило, що музичні гурти “Без обмежень” та “Бумбокс” мають статус критично важливих для економіки та життєзабезпечення населення в особливий період.
Як повідомлялося, народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що до списку “критично важливих для забезпечення життєдіяльності населення” підприємств, окрім телеканалів потрапив й ДП “Пересувний цирк України”, працівникам якого також забезпечили бронь від мобілізації.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Міністерство культури визнало “1+1”, “Суперсиметрію” і “Підпільний стендап” критично важливими для економіки appeared first on Прямий.
Схожі новини
Олександр Усик переміг Дюбуа! Наступний – знову Ф’юрі?
ГУР отримало доступ до усіх інформаційних систем “Газпрому”
Усик – Дюбуа: текстова онлайн-трансляція бою 19 липня 2025 року у Лондоні