
Цей відтік називають другим за величиною після банківської кризи 2023 року, коли виведення склало $7,5 млрд. Такі дані оприлюднила The Kobeissi Letter 17 квітня 2025 року, пов’язуючи рух капіталу з нестабільністю на ринках, викликаною тарифними потрясіннями.
Основними причинами відтоку вважаються побоювання щодо економічного спаду в США та загроза стагфляції — комбінації низького зростання економіки з високою інфляцією. Згідно з опитуванням Bank of America, 71% менеджерів фондів очікують стагфляцію протягом наступних 12 місяців, що спонукає інвесторів переміщати капітал у європейські та ринки, що розвиваються. Крім того, зростання процентних ставок у Європі та Японії робить американські активи менш привабливими.
Водночас деякі аналітики, як-от Bank of America, припускають можливість короткострокового відновлення американських акцій, якщо занепокоєння щодо інфляції та торговельної війни вщухнуть. Проте у разі рецесії індекс S&P 500 може впасти нижче 5000 пунктів. Наразі ситуація залишається нестабільною, і інвестори пильно стежать за подальшим розвитком подій.

Схожі новини
У всіх ЦНАПах Києва стартувала обов’язкова реєстрація собак
Росіяни посилюють протиповітряну оборону в Криму: у ВМС пояснили навіщо
Україна та ЄС підписали меморандум про співпрацю в галузі оборонної промисловості