Литва розглядає можливість допомоги у поверненні до України чоловіків призовного віку.
Про це заявив міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас, передає Delfi.
Міністр оборони Лаурінас Кащюнас зазначив, що поки що не обговорювалися конкретні сценарії, але Литва буде слідкувати за діями Польщі у цьому плані.
Кащюнас підкреслив, що потрібно ретельно обдумати, як правильно організувати цей процес. Він відзначив, що допомога Україні у цьому питанні є “правильним напрямком”.
Процес не передбачатиме збирання та відвезення цих осіб до України. Проте можливі варіанти обмеження соціальних виплат, дозволів на роботу та документів. Кащюнас зазначив, що ці варіанти також розглядаються польською стороною, і Литва буде чекати їх пропозицій.
Міністр також зазначив, що наразі складно визначити точну кількість українців призовного віку, які знаходяться в Литві.
Раніше у МВС Німеччини заявили, що відмова в наданні консульських послуг українським чоловікам призовного віку в Німеччині не вплине на їхній статус біженців.
Як відомо, Міністерство закордонних справ наказало керівникам усіх дипломатичних установ України тимчасово зупинити усі консульські дії щодо українців призовного віку. У низці консульств повідомили про призупинення приймання громадян призовного віку.
“Нині призупинений прийом громадян призовного віку. Зараз ми чекаємо вказівки від Міністерства закордонних справ. Тобто чоловіків від 18 до 60 років. Зараз просто тимчасово призупинений їхній прийом. Зараз розробляються механізми, які будуть відповідно діяти до того закону про мобілізацію. Наразі чекаємо”, — стверджували у виданні.
Згодом, очільник МЗС Дмитро Кулеба прокоментував інформацію щодо призупинення прийому документів для чоловіків призовного віку у закордонних консульствах. Він наголосив, що захист прав та інтересів громадян України за кордоном завжди є пріоритетом МЗС. Однак в умовах повномасштабної російської агресії захист Батьківщини від знищення стає головним пріоритетом.
“Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна. Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно”, – сказав Кулеба.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Литва може допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку appeared first on Прямий.
Схожі новини
На фронті з’явились невразливі для FPV-дронів “танки-ангари”: чому це “ноу-хау” не стане російською “чудо-зброєю”
Польща і Литва можуть почати видворення “ухилятнів” назад в Україну
“Друга пенсія” “не світить” українцям