fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Легалізація медичного канабісу: чому важливо врахувати рекомендації науковців

21 грудня в Україні відбудеться ключове голосування щодо законопроєкту про медичний канабіс. Народний депутат Марія Мезенцева повідомила, що з 800 поданих поправок до проєкту враховано лише 200. Але чи будуть взяті до уваги пропозиції Національної академії наук України?

Сергій Комісаренко, академік-секретар Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України. Директор Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, висловив своє занепокоєння у листі, адресованому голові профільного комітету Михайлу Радуцькому. Українські науковці запропонували конкретні поправки, важливі для розуміння та реалізації закону.

Це питання критично важливе для України, де 6 мільйонів пацієнтів з різними діагнозами потребують ліків на основі медичного канабісу. 56 країн світу вже впровадили медканабіс, і у більшості з них наукове середовище відіграло ключову роль у формуванні законодавства. Науковий підхід дозволяє використовувати канабіс не як комерційний продукт, а як засіб допомоги хворим.

В розвинених країнах канабіноїди є життєво необхідними для лікування важких форм епілепсії у дітей, які страждають від десятків нападів щодня. На жаль, в Україні закони про наукову діяльність обмежують можливість проведення відповідних досліджень, що могли б значно знизити дитячу смертність.

Крім того, науковці, що досліджують канабіноїдні рецептори, ризикують зазнати кримінального переслідування, незважаючи на значення їхніх досліджень для розуміння важливих біологічних процесів в організмі людини.

Нагадаємо, чинне законодавство не дозволяє використовувати канабіноїди в медичних і наукових цілях. Тому поправки, запропоновані науковцями, мають стати пріоритетом при голосуванні за законопроєкт, щоб забезпечити його ефективність і відповідність медичним та науковим стандартам.

Поділитися цією публікацією