fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Китайський Новий рік: історія, традиції та символ свята

У 2022 році Новий рік за східним календарем наступає у вівторок, 1 лютого. Він припадає на другий молодий місяць після зимового сонцестояння. Проте, Китай зустрів не 2022 рік, як решта світу, а 4720-ий.
Коли починається та закінчується Китайський Новий рік
Китайський Новий рік також називають Святом весни або Місячним Новим роком. Згідно зі східним календарем, Свято весни не має постійної дати й щороку китайці відзначають його по-різному. Так, у 2022 році початок Китайського Нового року припадає на 1 лютого. Оскільки, Новий рік у китайському календарі – це найдовше та найважливіше свято, фестивалі та гуляння можуть тривати до 15 днів. Цього року офіційні вихідні припали на числа з 31 січня до 6 лютого.
Китайський Новий рік настав 1 лютого 2022 року о 05:03 (час за Пекіном). За українським часом, це 31 січня 23:03.
Символ свята
Кожен Новий рік в Китаї символізується комбінацією, яка повторюється тільки раз в 60 років. Ця комбінація складається з 12 зодіакальних тварин певного кольору, який відповідає одній з п’яти стихій (вода, земля, метал, вогонь і дерево).
Символом 2022 року стане Чорний або Синій Водяний Тигр. Головними якостями Тигра є краса та благородство. Тигр не дозволяє собі непорядних вчинків, не дрібниться й обожнює широкі жести. Тигр має аристократичні манери, які вигідно виділяють його на тлі представників інших знаків китайського гороскопа.
Тигри сміливі й пристрасні, природжені лідери й революціонери, завжди йдуть уперед, не терплять встановлену владу, ієрархію і консерватизм, мають агресивну і навіть войовничу натуру. У Китаї завжди вважали, що не лев, а саме тигр – “цар звірів” і ставилися до нього з повагою, страхом та повагою.
Фото: Pixabay
Історія, традиції та значення свята
Згідно з китайською легендою, щороку міфічне чудовисько Нянь навідувалося до селищ, де знищувало запаси їжі та нападало на тварин і людей, особливо маленьких дітей. Тому люди йшли в гори, залишаючи для Няня їжу на порозі. Але з’ясувалось, що від страшного монстра може врятувати червоний колір та багато шуму, тому китайці всюди розвішують червоні ліхтарики й візерунки з червоного паперу та влаштовують гучні гуляння.
Для Піднебесної Новий рік – сімейне свято. Члени родини з’їжджаються з різних куточків світу, щоб разом зустріти початок нового року. Вважається, що у цей час до родинного кола долучаються навіть духи померлих родичів.
В цей час люди ходять в гості, влаштовують пишні застілля. Також часу вистачає для ярмарків, маскарадів, народних гулянь просто неба.
Під час святкування Китайського Нового року люди обмінюються подарунками. Традиційно китайці дарують одне одному червоні конверти з грошима, намисто з монет і мандарини. Зі страв обов’язково подають китайські пельмені цзяоцзи та рибу. З настанням Нового року китайці запускають салюти та петарди, здійснюють ритуали підношення пращурам.
Завершується святкування Китайського Нового року Фестивалем ліхтарів. Яскраву вогняну забаву влаштовують в останній день гулянь, запускаючи в небо сотні палаючих ліхтариків.
Фото: Pixabay
Прикмети:
– у перші три дні нового року не можна прибирати або мити голову – інакше удача змиється або вислизне зі сміттям;
– дозволяти дітям багато вередувати та плакати – це приверне проблеми в сім’ю;
– просити гроші в борг або брати кредит, бо весь рік будете жити від зарплати до зарплати.
Фото: Pixabay

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Китайський Новий рік: історія, традиції та символ свята appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією