fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Китайська гра на “українському полі”: як Путін встряг у протистояння КНР та США

Агресія Російської Федерації проти України може стати елементом глобального протистояння Китаю та США.
Про це в коментарі “Прямому” заявив голова Центру політичних студій “Доктрина”, політичний аналітик та консультант Ярослав Божко.

Переговори між США, НАТО та РФ: Китай закликав “серйозно поставитись” до вимог Кремля

На його думку, тиск на Україну з боку Росії не слідує виключно з контексту російсько-українського конфлікту.
“Можливість застосування агресивних дій проти України Росією не слідує з української чи російської політики, а є одним із засобів промацування глобального світопорядку цією старою, але посиленою зв’язкою Росії і Китаю”, – вважає Божко.
Він підкреслив, що значною мірою на кордоні з Україною концентруються війська, а особливо техніка, які раніше перебували на Далекому сході, в Уральському та Сибірському воєнному округах.

Тобто, по суті, кордон з Китаєм Росія оголяє і замість цього перекидає ці війська – не всі, але значну, відчутну їх частку – в Європу. Це один із жестів залежності від Китаю, і це унеможливлює будь-які активні дії проти Китаю у перспективі, якщо перемовини з Китаєм підуть якось не так, і це примушує Сполучені Штати перекидати війська в Європу, тим самим відволікаючи увагу від основного гіпотетичного театру воєнних дій – це азіатсько-тихоокеанський регіон.

Ярослав Божко Голова Центру політичних студій Доктрина та політичний аналітик та консультант

“США прекрасно розуміють, що всі ключові протистояння, ключові економічні, безпекові та інші конфлікти, пов’язані з КНР, будуть ставатися саме в азійсько-тихоокеанському регіоні. КНР серйозно сковує стратегічну ініціативу США та можливість їх прямих дій проти КНР”, – додав Божко.

На Радбезі ООН Китай офіційно підтримав агресивну політику Росії щодо України – експерт

На його думку, у цій ситуації РФ виступає передусім виконавцем, і малоймовірно, що президент Росії Володимир Путін міг би розпочати нові масштабні агресивні дії проти України без згоди на це КНР, без певного інтересу та готовності Китаю надати йому підтримку, наприклад, економічну.
Політолог не виключає, що заяву Сі Цзіньпіна про підтримку так званих “гарантій безпеки Кремля”, яку лідер КНР виголосив під час зустрічі з Путіним, можна трактувати як згоду Китаю на такі дії Росії.
“Безумовно, вона (заява, – ред.) є частиною цієї величезної кампанії. Там іде мова про побудову нового газотранспортного коридору в Китай, додатково до існуючої газотранспортної системи “Сила Сибіру”, яка і так постачає 16 мільярдів кубометрів газу. Китай має замінити для Росії Захід в економічному сенсі, щоб санкції і гіпотетичні втрати, ці наслідки імпортозаміщення в російській економіці були не такі болючі”, – підсумував Ярослав Божко.
Нагадаємо, що очільники Росії та Китаю Володимир Путін та Сі Цзіньпін випустили спільну заяву за підсумками зустрічі у Пекіні. Вони, зокрема, звинуватили НАТО у “роздмухуванні конфронтації” та виступили за його нерозширення.
До слова Іран, Росія та Китай провели свої треті спільні військово-морські навчання в північній частині Індійського океану. Подія відбувалась на тлі припущень, що три країни об’єднуються з огляду на зростання напруженості у відносинах зі Сполученими Штатами.
Раніше у Пекіні оприлюднили жорстку антиукраїнську статтю, яку поширюють російські пропагандисти. Зокрема, у Китаї критикують Київ через високий рівень корупції, слабку зовнішню політику та критичну ситуацію в економіці.
Раніше стало відомо, що Китай вимагав від України не підтримувати заяву в ООН щодо порушення прав людини в Сіньцзяні, погрожуючи  заблокувати передачу Україні 500 тисяч доз COVID-вакцини CoronaVac.
Крім того, лідери країн “Великої сімки” закликали Китай припинити дестабілізаційну поведінку та відмовитися від втручання у демократичні процеси в інших країнах.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Китайська гра на “українському полі”: як Путін встряг у протистояння КНР та США appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією