
Голова МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що після двох років повномасштабної війни в Україні світ продовжує шукати ефективний дипломатичний шлях до припинення російської агресії. На тлі ймовірного послаблення ролі Сполучених Штатів Америки як ключового посередника, Туреччина та Китай можуть стати реальними альтернативами у цій місії. Про це повідомляє пресслужба Єврокомісії.
“Звісно, ми бажаємо США успіху в переговорах, але якщо цей трек виявиться безрезультатним, існують інші кандидати, які можуть увійти в гру. Туреччина зберігає робочі канали з усіма сторонами конфлікту. Але найбільший потенціал для впливу має Китайська Народна Республіка, яка володіє унікальними важелями тиску на Кремль”, — заявив Сікорський.
Експерти вважають, що Китай, завдяки своїм економічним зв’язкам із Росією, може виступити в ролі фактичного модератора переговорного процесу — особливо у разі загострення міжнародної ізоляції Москви.
Анкара ж раніше вже брала участь у переговорах, зокрема під час реалізації “зернової угоди”.
Заява польського дипломата прозвучала на фоні тривалої стагнації дипломатичних процесів між Києвом і Москвою, а також зростаючої втоми частини міжнародної спільноти від конфлікту. За таких умов будь-який новий ініціатор діалогу викликає підвищену увагу.
У ЄС продовжують підтримувати дипломатичну ініціативу США, але водночас готові до сценарію, в якому альтернативні посередники відіграватимуть вирішальну роль.
До слова, очільник Міністерства закордонних справ Андрій Сибіга назвав принципові позиції, на які Україна не згодна в межах врегулювання війни.
Як стало відомо раніше, основні розбіжності в американському та європейсько-українському документах щодо врегулювання війни в Україні стосуються послідовності розв’язання територіальних питань, зняття санкцій з Росії, гарантій безпеки та чисельності української армії.
Нагадаємо, Сполучені Штати готові розглянути можливість визнання контролю Росії над Кримом як частину ширшої мирної угоди для завершення війни в Україні. Водночас в інтерв’ю Дональд Трамп заявив, що окупований росіянами Крим залишиться під контролем РФ.
Раніше українська влада заявила, що готова до перемовин про перемир’я, але не буде поступатися територіями та суверенітетом, включно з Кримом.
Схожі новини
Ватикан заринувся у затяжну фінансову кризу
В “Дії” знову доступні послуги щодо місця проживання
США та Велика Британія уклали першу “історичну торгівельну угоду”: що передбачає документ