У п’ятницю, 4 квітня, Кабінет міністрів затвердив використання нового правопису кримськотатарської мови, відповідно до якого використовуватиметься латинська графіка.
Про це сповістили на сайті представництва Президента України в АР Крим.
Відповідну пропозицію щодо правопису, який був схвалений Національною комісією з питань кримськотатарської мови, подала Державна служба України з етнополітики та свободи совісті.
“Цей документ — результат масштабної роботи, яка тривала з 2023 року, відповідно до урядового розпорядження. Правопис базується на алфавіті, затвердженому ще у вересні 2021 року, і передбачає використання латинської графіки, що відповідає сучасним мовним тенденціям та історичній традиції кримськотатарської мови”, – йдеться в повідомленні.
Затверджені правила правопису охоплюють написання, навчання, використання у медіа, літературі та топоніміці. Вони рекомендовані до застосування всіма державними органами, зокрема й на території тимчасово окупованого Криму.
Над розробкою працювали мовознавці, науковці та представники кримськотатарського народу. До роботи долучилися співробітники МОН, Інститут мовознавства ім. Потебні НАН України, Київського національного університету ім. Шевченка, Меджлісу кримськотатарського народу та інші фахівці.
Як зазначається, робота над правописом є частиною виконання Стратегії розвитку кримськотатарської мови до 2032 року.
“Це рішення має важливе символічне й практичне значення: воно не лише забезпечує реалізацію прав корінного народу України, а й підтримує міжкультурний діалог у багатонаціональній державі.Перехід кримськотатарської мови на латинську графіку тривав з часів здобуття Україною незалежності, і цей процес вже завершений”, – резюмували у представництві.
Раніше повідомлялося, що у 2021 році Урядовий комітет з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, соціальної політики та у справах ветеранів підтримав проєкт Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки”
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Крок у напрямку збереження мовної самобутності”: Уряд затвердив використання нового правопису кримськотатарської мови appeared first on Прямий.
Схожі новини
Яку картину з доларом побачать українці до 20 квітня
НБУ озвучив офіційний курс валют на понеділок
“Нова пошта” повідомила про затримку вантажів в трьох областях