24 лютого українці прокинулись у цілковито іншій реальності, яку не кожному вдалося одразу прийняти. Однак уже після перших успіхів ЗСУ і відповідних поразок російських окупантів громадяни змогли віднайти певну рівновагу й намацати ґрунт під ногами, щоб продовжувати спільну боротьбу до перемоги України. Прийняти нову реальність, зокрема, допомагає гумор.
PRM.ua зібрав сім українських стендап-комедій, які вийшли після повномасштабного вторгнення РФ.
Сергій Ліпко. Водій НомерОбслуги
Комік жартує переважно над самим собою, тож його гумор нікого не зачепить. Так, він розповідає про свої поневіряння в пошуках військкомату і страх загинути від голоду в столичній підземці, а не внаслідок героїчного вчинку на полі бою. Водночас Сергій захоплюється сміливістю й винахідливістю українців, які планують красти зброю у вбитих москалів, щоб залишити собі до наступної війни. Крім того, хлопець поділився своїми роздумами про провину вцілілого й проблему з вираженням емоцій, якої тепер у нього немає. Також комік звернув увагу на важливість знати історію для успішної перевірки на блокпості.
Настя Зухвала. 15 хвилин рафінованої люті
Комікеса виступає в образі розлюченої української панянки, яка не може дібрати відповідного слова про своє ставлення до всіх росіян — і мертвих, і живих, і ненароджених. Адже саме через них дівчина була змушена повернутися до села, звідки свого часу з великими зусиллями виривалась. Водночас вона не бажає смерті Путіна, адже ніхто не зможе знущатися з громадян РФ більше, ніж такий президент. Настя також не може зрозуміти людей, які досі шукають “хороших росіян”, і пенсіонерів, що постійно розповідали про свій досвід у часи Другої світової війни, а тепер під час повітряної тривоги відмовляються сходити до укриття, бо там немає дивана. Крім того, вона потролила ООН, яку порівняла з консиліумом під під’їздом. Наприкінці виступу комікеса порівняла своє життя до повномасштабного вторгнення й після та дійшла висновку, що все було не так і погано, як їй здавалось. Можливо, не тільки їй.
Антон Тимошенко. Стендап-комедія у воєнному Києві (англійською)
Стендап розрахований на англомовну аудиторію, а тому жарти спрямовані проти західних політиків і організацій, які з певних причин допомагають Україні недостатньо. Дісталося і президенту Франції Емманюелю Макрону, який чомусь на світлинах має гірший вигляд, ніж маріупольці, і Німеччині, яка скупиться на зброю для Києва, і ООН, яка нагадує маму Антона: постійно через усе тривожиться, але нічого з цим не робить. Хлопець звернув увагу і на проблему глобального потепління: якщо світу вкрай важко відмовитись від російського газу, коли гинуть тисячі мирних людей, чи варто сподіватись, що це станеться через критичний стан довкілля? Зі свого боку, Путін об’єднав проти себе всі країни, народи й організації: навіть тих, хто ніколи б не став по один бік барикад — сатаністів і Папу Римського. Ба більше, президент РФ своїми діями вивів подругу коміка з депресії, адже тепер вона хоче не суїциду, а смерті окупантів. Антон також висміяв недоумкуватість росіян, які крадуть навіть собачі будки, і російську пропаганду, проти якої антивакцинаторські заяви звучать науково.
Василь Байдак. Стендап про родичів у Росії та повернення в Київ
Комік розповідає про те, як зустрів повномасштабне вторгнення Росії. Він працює в стилі абсурду, але оскільки 24 лютого всі українці переживали сюр, його жарти нескладно зрозуміти. Так, Василь дізнався про початок війни від свого ісландського колеги, який через 5 хвилин після вторгнення РФ зателефонував і запропонував свою допомогу. Натомість близькі родичі коміка з Росії аж через п’ять днів лише написали дивне повідомлення у Viber. Напередодні повномасштабної війни він з дружиною приїхав до батьків, а тому не мав з собою ні грошей, ні документів, але переконаний, що саме такою повинна бути справжня “тривожна” валізка. Василь також ділиться проблемами у взаєминах з татом, який 24 лютого збирався на роботу, а під час повітряної тривоги просто зашторював вікно. Водночас батько коміка має своєрідне відчуття гумору: у відповідь на звістку про вторгнення РФ о п’ятій ранку він сказав: “Ну, тоді розбудиш”.
Славік Мартинюк. Життя під час війни
Комік жартує на побутові теми, але місцями вплітає політичний гумор. Так, хлопець розповів, як переплутав весняне нявкання котів з повітряною тривогою, а вже за кілька хвилин висміяв телефонні дзвінки президента Франції Емманюеля Макрона до Путіна й брехливі заяви постпреда РФ в ООН. Також Славік як свідомий громадянин готовий піти на фронт, але чесно визнає, що з військового вишколу добре осягнув лише повстанські пісні.
Бекір Мамедієв. Стендап з укриття
Комік кримськотатарського походження вперше виступив зі стендапом українською, тому одразу попередив, що може грішити кальками. Однак це зовсім не псує враження від концерту. Через росіян чоловік був змушений залишати домівку двічі: 2014 року в Криму й 2022-го — у Києві. Його ж батьки досі не виїхали з півострова, адже літні люди — не найлегші на підйом: немає такого, що не встиг озирнутися, а тато вже в Каліфорнії створює свій стартап. Крім того, Бекіру буває нелегко з вагітною дружиною, яка серед ночі жадає не кавуна, а смерті Путіна. Комік визнає, що не всі забаганки коханої натепер може здійснити, навіть якщо сам цього хоче.
Слава Бу. Херсон — це Україна
Комік повернувся до рідного Херсона напередодні повномасштабного вторгнення й провів в окупації півтора місяця. Але більшість виступу він оповідає про приємні спогади, пов’язані з вільним містом: коли, наприклад, стикнувся з двома колишніми на концерті “Океану Ельзи”; а також про плани на майбутнє в Європейському Союзі. Однак до цього Слава поставив собі за мету вивчити англійську, адже знання української й російської ще не робить його поліглотом, як він певний час вважав. До того ж комік прагне стати свідомим громадянином, над чим уже також працює. У цьому хлопцеві допомагає українська лайка, від якої він отримує справдешнє задоволення.
Нагадаємо, у соцмережах Чорнобаївка стала мемом, який демонструє недолугість російських окупантів.
Крім того, поява Анджеліни Джолі у львівській кав’ярні розійшлась на меми.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Крізь сльози сміятись: сім стендап-комедій про життя після вторгнення РФ appeared first on Прямий.
Схожі новини
Суд продовжив запобіжний захід Шуфричу у вигляді тримання під вартою: нові подробиці гучної справи про держзраду
Зведення Генштабу: ЗСУ відбили 117 атак окупантів, найгарячіше на Покровському та Лиманському напрямках
Папа Римський Лев XIV планує зустріч з президентом України Володимиром Зеленським: названа дата