Диверсія РФ на газопроводах “Північний потік”, ймовірно, була навмисною і запланованою. При цьому росіяни використовували підводні безпілотники, які скинули в Балтійське море за кілька тижнів до інциденту.
Про це пише The Times.
Видання зазначає, що бетонні та сталеві трубопроводи були розірвані очевидними підводними вибухами такої сили, як незначний землетрус.
На думку джерела в Міноборони Великої Британії, найімовірнішим сценарієм була таємна доставка до деяких ділянок газопроводів у Балтійському морі автономного підводного дрона з корисним навантаженням.
Підводний апарат могли запустити з невеликого судна, наприклад, рибальського, а потім вибухові пристрої скинули поряд із трубами. “Вони могли перебувати там місяцями, очікуючи команди вибухнути”, – переконане джерело видання.
На його думку, якщо це справа рук росіян, то це означає, що вони пішли на крайні заходи, оскільки Росія не має важелів впливу на Захід, крім одного – продажу йому природного газу
Тим часом член шведської сейсморозвідувальної мережі Бйорн Лунд зауважує, що могло знадобитися понад 100 кг динаміту або тротилу, щоб викликати такі сильні вибухи.
Оголошення “референдумів” в Україні: різко подешевшали акції “Газпрому” та “Роснефти”
Як відомо, ввечері 26 вересня на двох російських газопроводах “Північний потік-1” на “Північний потік-2” під Балтійським морем сталися витікання. Сейсмологи зафіксували щонайменше два вибухи перед інцидентом. У НАТО та ЄС заявили про можливу диверсію, а військові аналітики вважають, що бойові дії переносяться на Балтику.
Нагадаємо, оператор незапущеного газопроводу “Північний потік-2” підтвердив дані данського регулятора про місце розгерметизації у виключній економічній зоні Данії. Морським судам порадили обходити небезпечну ділянку за п’ять миль.
Раніше повідомлялося, що Німеччина і вся Європа готові до того, що Росія може повністю припинити постачання природного газу європейським країнам.
Зазначимо, ввечері 2 серпня “Газпром” оголосив про зупинення прокачки газу трубопроводом “Північний потік”. У відповідь в ЄС заявили, що готові до повного припинення постачання блакитного палива з РФ.
Крім того, 22 серпня спотова ціна на газ у Європі вперше з березня 2022 року зросла до 3024 доларів за тисячу кубометрів. Це сталося на тлі заяви “Газпрому” про зупинку і ремонт магістралі “Північний потік”.
Наприкінці липня повідомлялося, що “Газпром” виводить з експлуатації ще один газотурбінний двигун для “Північного потоку-1”, значно скоротивши при цьому добовий обсяг прокачування газу в Європу. В Німеччині заявили, що не розуміють таких кроків російського монополіста.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Кремль влаштував диверсію у Балтійському морі за допомогою “сплячого” підводного дрона – The Times appeared first on Прямий.
Схожі новини
В Україні з січня всі субсидії зазнали змін
Банкір з України фінансував війну рф проти України
Яка нинішня ситуація на валютному ринку України