fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Країни-учасниці МАГАТЕ закликали Росію негайно вивести війська із Запорізької АЕС

Країни-учасниці Генеральної конференції МАГАТЕ підписали спільну заяву, у якій закликали Росію вивести війська з території ЗАЕС та припинити ядерний шантаж.
За повідомленням “Енергоатому” у такий спосіб пів сотні держав – учасників 66-ї Генеральної конференції МАГАТЕ – рішуче засудили дії Росії проти ядерних об’єктів в Україні та закликали РФ негайно припинити будь-які втручання на українських атомних майданчиках.
Автори документа наголосили, що саме захоплення Запорізької АЕС російськими військами є корінною причиною наявних в Україні загроз для ядерної безпеки та фізичного захисту.
“Станція повинна й надалі залишатися приєднаною до української електромережі як невіддільна частина української енергетичної системи”, – йдеться в заяві.
Також учасники Конференції наголосили, що “будь-які сфальсифіковані референдуми, проведені рф в межах міжнародно визнаних кордонів України, не матимуть юридичного чи політичного впливу на статус ЗАЕС або територій навколо неї”.

Співробітники ЗАЕС намагаються виїхати з окупованої території – Генштаб

“Ми знову закликаємо Російську Федерацію негайно припинити всі дії проти ядерних об’єктів та на ядерних об’єктах в Україні для того, щоб українські компетентні органи змогли відновити повний контроль над усіма ядерними об’єктами в межах міжнародно визнаних кордонів України задля забезпечення їх безпечної та надійної експлуатації, а також для того, щоб МАГАТЕ безпечно й у повному обсязі здійснювало свою діяльність з перевірки гарантій в Україні”, – йдеться у спільній заяві.
Як відомо, Рада управителів Міжнародного агентства з атомної енергії ухвалила резолюцію з вимогою до Росії припинити окупацію Запорізької атомної електростанції.
Раніше Міжнародне агентство з атомної енергії опублікувало звіт за підсумками свого візиту на Запорізьку АЕС, що окупована росіянами.
До слова, українська сторона вимагає гуманітарний коридор з територій навколо Запорізької АЕС для евакуації мирних жителів.
Зазначимо, що Петро Порошенко в ефірі телеканалу France 24 привітав звіт МАГАТЕ щодо Запорізької АЕС, однак зазначив, що в ньому бракує вимоги щодо повернення станції під контроль України й виведення російських військ.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Країни-учасниці МАГАТЕ закликали Росію негайно вивести війська із Запорізької АЕС appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією