Джерело: Facebook-сторінка автора
Я вже писав, що світ повторює шлях, який привів людство до Другої світової війни. Вибачте, я знову з похмурими прогнозами, але цей шлях триває.
Злив Дональда Трампа і вербальна відмова від посередництва в мирному врегулюванні між Росією та Україною – а місію посередника взяв на себе сам чинний президент США – відкриває шлях до відновлення економічних відносин між США і Росією.
Про це прямо говорять у Вашингтоні, про це мріють і в Москві.
Можна в яку завгодно гарну обгортку це загортати – хитрий геополітичний проєкт Трампа, Америка – понад усе, європейськими справами нехай займається Європа, – але по суті своїй це буде той самий пакт “Молотова-Ріббентропа” на новому витку історії і з трохи іншим набором учасників.
Але наслідки будуть такими ж. Пакт “Молотова-Ріббентропа” відкрив ворота гарячій фазі Другої світової війни. Майбутня угода між Росією і США запустить активну фазу Третьої, яка вже триває, але поки що “малим ходом”.
Перша світова війна у своїй основі мала винятково колоніальні причини, тобто була спробою переділу Центральними державами світового порядку, що існував на той момент.
Переговори без перспектив: чому миру найближчим часом не буде
Друга світова війна почалася через незгоду сторони, що програла – Німеччини з підсумками Першої світової війни. Що носила, повторюся, виключно колоніальний характер. Питання територій було, до речі, наріжним каменем експансіоністської політики Гітлера.
Третя світова війна теж має колоніальний характер. В її основі лежить незгода Росії з підсумками Холодної війни, яка спричинила розпад СРСР і бажання повернути собі колишні колонії. Україну, Білорусь, країни Балтії, Грузію. Так, методи різні, але мета одна.
Я не здивуюся, та до цього все і йде, що навіть черговість поглинання або спроб поглинання цього разу може виявитися схожою. Польща, Фінляндія, країни Балтії.
Для США сценарій також повторюється. Спроба дистанціюватися від Першої світової війни призвела до “Лузитанії”, від Другої світової – до Перл Гарбора. Зараз може бути і “Лузитанія”, і Перл Гарбор в одній подарунковій коробці. Навіть регіон може бути географічно близьким. У 1941 році була Японія, а зараз вимальовується Північна Корея.
Нинішні США – це країна невивчених уроків. І головний прогульник – Дональд Трамп. Ті, хто вивчав історію або хоча б цікавився нею, ті бачать, що ми повторюємо в точності похід по граблях. А те, що призвело до катастрофи одного разу – призведе і вдруге.
Європі одна порада – готуватися до війни. Бажано в союзі з Україною. Іншої армії, крім ЗСУ, здатної протистояти російській, у цілому світі не існує.
Стамбульське роздоріжжя: війна до переможного кінця чи конструктивний діалог
Нагадаємо, що розмова президентів США та РФ тривала більше ніж дві години. Відомо, що російський диктатор “високо оцінив” її. Зокрема Путін заявив, що росіяни готові працювати з Києвом над меморандумом про майбутній мирний договір. Він додав, що необхідно знайти компроміси, які влаштують обидві сторони.
Натомість президент США Дональд Трамп після телефонної розмови заявив, що Україна та РФ повинні негайно розпочати перемовини про припинення вогню та завершення війни. При цьому європейські лідери запевнили, що підтримуватимуть Україну на шляху до припинення вогню.
Однак, як пише американське видання Bloomberg, європейські лідери, які долучились до конференц-зв’язку з Дональдом Трампом після його переговорів із Володимиром Путіним, були неприємно здивовані. Вони очікували, що почують про жорстку позицію США — вимогу припинити вогонь або запровадження санкцій проти Росії. Натомість Трамп заявив, що США не братимуть участі в переговорах, а санкції на даному етапі — “не найкраща ідея”.
Тим часом Президент України Володимир Зеленський провів брифінг за підсумками телефонної розмови з американським лідером Дональдом Трампом. Зокрема, Зеленський підтвердив, що розмовляв з Трампом двічі. Перша розмова відбулася до дзвінка Путіну, друга — після.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Країна невивчених уроків, або як Штати знову прогулюють світову війну appeared first on Прямий.
Схожі новини
ЗСУ за добу відбили 104 атаки окупантів, найгарячіше на Покровському та Новопавлівському напрямках
В Україні значно знизилося споживання електрики
На світових ринках нафта зросла в ціні