В Україні кожен п’ятий громадянин може втратити право на пенсійне забезпечення та соціальний захист через те, що працює неофіційно.
Про це заявила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
Вона звернула увагу, що через вимоги про наявність необхідного стажу для отримання пенсійних виплат та кількість зайнятих у неформальному секторі праці, приблизно через шість років майже половина 60-річних українців ризикують залишитися без пенсії.
Згідно з новим законодавством, у 2027 році для того, аби вчасно отримати пенсію, громадянам України потрібно буде мати щонайменше 35 років стажу для чоловіків і 30 років для жінок. Всі, хто зараз працює неофіційно, ці вимоги виконати не зможуть, тому приблизно 45% українців у віці 60 років не матимуть права на пенсійне забезпечення.
Людмила Денісова Уповноважена Верховної Ради з прав людини
На думку омбудсменки, щоб “такі сумні прогнози не справдилися”, важливо проводити роз’яснювальну роботу щодо наслідків неофіційного працевлаштування.
До кінця року частина пенсіонерів отримає підвищення виплат
Вона додала, що моніторинг забезпечення органами виконавчої влади та місцевого самоврядування прав людини у сфері праці шляхом подолання незадекларованої праці є одним зі стратегічних напрямів діяльності для неї на 2021 рік.
Як повідомлялося раніше, “Ощадбанк” готовий знову продовжити ще на три місяці пенсійні картки жителів окремих районів Донецької та Луганської областей.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Кожен п’ятий українець може залишитися без пенсії у майбутньому: причини appeared first on Прямий.
Схожі новини
Всесвітній день рок-н-ролу та батьківська поминальна субота: свята та пам’ятні дати 13 квітня
РФ втратила вже 20% нафтових доходів: на Банковій повідомили, чи триватитимуть удари по російським НПЗ
Трамп переконаний, що Україна та Крим мають бути частиною Росії — ексрадниця політика