fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Координував теракт 11 вересня: США ліквідували лідера “Аль-Каїди”

Президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати ліквідували верховного лідера “Аль-Каїди”, головного замовника терактів 11 вересня 2001 Аймана аз-Завахірі.
Про це повідомляє видання CNN.
Удар американського безпілотника, яким було знищено лідера Аль-Каїди Аймана аль-Завахірі на власному балконі в Кабулі, став результатом реалізації кількамісячної секретної операції президента Байдена та групи його радників.
Про план з нейтралізації Завахірі було поінформовано дуже вузьке коло осіб. Для підготовки спецоперації навіть сконструювали зменшену копію будинку терориста.
Деталі спецоперації та її планування розкрив високопосадовець адміністрації.
Зокрема, за його словами, у квітні розвідка США вистежила Завахірі, коли він перебував у будинку, що належить помічнику високопоставленого лідера Талібану в Кабулі Сіраджуддіну Хаккані. Американським чиновникам було відомо про мережу підтримки лідера терористів у столиці Афганістану. Упродовж кількох місяців, за допомогою кількох розвідувальних джерел, вони ідентифікували його дружину, доньку та онуків.
Жінки використовували надзвичайні засоби безпеки, щоб ніхто не простежив за ними до місця розташування лідера Аль-Каїди. Сам Завахірі жодного разу не залишав місце перебування.
За кілька місяців ретельного спостереження офіційні особи США встановили, що Завахірі періодично перебував на балконі упродовж тривалого часу.
Одночасно розвідка США продовжувала стеження за його діяльністю та аналізувала конструкцію будівлі, аби при усуненні терориста зберегти її максимально неушкодженою та уникнути жертв серед цивільних, зокрема і членів родини Завахірі.
Позаяк будівля розташована в жилому кварталі в центрі Кабула, спецслужби мусили зважати на це і забезпечити максимально ретельне планування операції
1 липня президент США Джо Байден зібрав для наради ключових чиновників національної безпеки в ситуаційній кімнаті Білого дому.
Паралельно із технічним плануванням спецоперації, юридичний відділ Білого Дому вивчав та аналізував пов’язані із Завахірі розвіддані, аби мати правове підґрунтя для спецоперації.
Остання нарада відбулася 25 липня, коли Байден перебував на самоізоляції через COVID-19. Після детального обговорення він санкціонував “точковий авіаудар”, щоб знищити ціль.
Через п’ять днів дві ракети Hellfire були випущені по балкону будинку лідера терористів у Кабулі. Кілька розвідувальних джерел підтвердили вбивство Завахірі. Члени його родини, які перебували в інших частинах будинку, не постраждали.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Координував теракт 11 вересня: США ліквідували лідера “Аль-Каїди” appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією